​Şanlıurfa’dan İdlip’e 3 TIR insani yardım

Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu ve Şanlıurfa Umut Kervanı Vakfı tarafından Suriye’nin İdlip kentindeki bombalardan kaçarak Türkiye sınırına sığınan ihtiyaç sahipleri için 3 TIR yardım malzemesi gönderildi.

İnsani Yardım Platformu Lojistik Merkezi’nde düzenlenen törende konuşan Şanlıurfa Kent Konseyi Başkanı Adil Saraç, en büyük amaçlarının insanlara yardım eli uzatmak olduğunu belirtti.

Saraç, “Ezilen, mahvolan ve ölen; kanla, gözyaşıyla, yetimle ve öksüzle imtihan olan bir milletin seyrine şahit oluyoruz. Bu yüzden bu memleketlere, bu insanlara yardım elini uzatmak en büyük amacımız olmalıdır. Gerek Şanlıurfa ve gerekse de Türkiye’de Suriyelilere karşı ensar görevini yapmış ve halende yapmaktadır. Bugünde buraya gelişimizin neden Umut Kervanı’nın katkılarıyla Şanlıurfa STK’ları İnsani Yardım Platformu olarak bir yardımı ulaştırmaya çalışıyoruz. Allah bu yardımı sağlayanlardan, tedarik edenlerden ve bu yardımı iletenlerden razı olsun inşallah.” şeklinde konuştu.

Umut Kervanı Vakfı Şanlıurfa Bölge Koordinatörü Seyfettin Gündüz de 9 yıldır Suriyeli mazlumların yanlarında olduklarını ifade ederek, “Zalimler her ne kadar kendi haklarına zulüm etseler de bizler insani ve İslami vazifemiz gereği mazlum halka sahip çıkma vazifemizi hiçbir zaman ara vermeyeceğiz. Biz 9 yıldır Suriyeli mazlum kardeşlerimize yardım göndermeye gayret gösteriyoruz. İnşallah bugün 3 TIR yardımı İdlip’teki çadırda yaşayan kardeşlerimize göndereceğiz. Umut Kervanı olarak katkısı olan bu konuda çalışan bütün kardeşlerimizden Allah razı olsun.” diye konuştu.

Şanlıurfa İl Müftü Yardımcısı İbrahim Sancar’ın yaptığı duanın ardından yardım TIR’ları, Suriye’ye uğurlandı.

Kaynak: https://dogruhaber.com.tr/haber/638917-sanliurfadan-idlipe-3-tir-insani-yardim/

30.01.2020