İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu, düzenlediğini basın toplantısında gündemi değerlendirdi:
“18 yaş üzeri erkek Suriyeliler ülkesine dönsün” ifadelerini kullanan İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu, konuşmasına şu cümlelerle son verdi: “Benim kardeşim Suriyeli rahat yaşasın diye ölür iken; onun malını namusunu korumak için canını verir iken; Sureyi 18 Yaşından büyük gençlerin, parklarda uzanıp keyif yapmasını, nargile fokurdatmasını benim vicdanım kabul etmiyor” dedi..

Hocaoğlu, “Gaziantep’te 250’nin üzerinde Suriyelilere yardım için kurulmuş dernek var, onlarca yaşayan Suriyeli var acaba hangisi şehit cenazesine geliyor, katılıyor? Yazıktır günahtır ayıptır. Yetkililere sesleniyorum, orada Özgür Suriye Ordusu var, yaşam alanı var, kadın, çocuk, yaşlı, bakıma muhtaç amenna; ancak 18 yaşından büyük, parklarda yatıp, kafelerde nargile fokurdatanların askere alınmasını veya ülkelerine gönderilmesini istiyorum. Mehmetçik Suriyeliler burada nargile içip, parklarda gezsin diye ölmesin. Ben senin can, mal ve namusun için ölüyorsam sende elini taşın altına koy” diye konuştu.

İYİ Parti’de kongre sürecinin başladığını belirten Hocaoğlu, “Söz verdiğimiz gibi ilk kongreyi Gaziantep yapmıştır. 1 Şubat 2020 tarihinde Şahinbey kongremiz yapılmış, İsmet Şerbetçi Şahinbey İYİ Parti İlçe Başkanı olarak seçilmiştir. 2 Şubat 2020 tarihinde ise Şehitkamil kongremiz yapılmış, Turgay Köşger Şehitkamil İYİ Parti İlçe başkanı olarak seçilmiştir. Kongreler süreci hız kesmeden devam edecektir. 8 Şubat’ta Nizip, 9 Şubatta ise Oğuzeli ilçe kongrelerimizle bu süreci devam ettireceğiz. Mart ayı sonunda ilçe kongreleri tamamlanacak ve bir değişiklik olmadığı takdirde 19 Nisan 2020 de İl Kongremizi yaparak bu süreci tamamlayacak; Partimizin 2. Olağan Büyük kongresine katılacağız” dedi.
Hocaoğlu, “Gaziray’ın Nizip’e kadar devam etmesi konusunda çağrı yapmış, ses veren olmaz ise; İYİ Parti olarak imza kampanyası başlatıp, sonuç alıncaya kadar, gerekirse Cumhurbaşkanımıza kadar gideceğimizi söylemiş idik. Nizip Belediye Başkanı ve üç dönem AKP Milletvekilliği yapan Mehmet Sarı, bir resim çektirip açıklama yaptı. RAYBUSU hizmete sokacaklarını, GAZİRAY’A bağlantı yapacaklarını açıkladı. Bizde teşekkür ettik. Ancak tarih istiyoruz. Biz boş vaat değil icraat istiyoruz. Hangi Tarihte RAYBUS seferlere başlayacak?” diye sordu.
Nizip otobanının giriş ve çıkışının Nizip Organize Sanayi bölgesi tarafından yapılmasını isteyen Hocaoğlu, “Böylece Karkamış ilçe yolunun otobana rahat bağlanacağını, Nizip Organize Sanayi’nin ulaşımının daha rahat olacağını belirtip Adalet Bakanına ve Gaziantep Milletvekillerine çağrı yaptık. Ses veren olmadı. Fatma Şahin ve 14 Milletvekiline tekrar çağrı yapıyoruz. Nizip otoban çıkışını organize sanayi yönünden verin. Karkamış ilçesi ve Nizip Organize Sanayi Bölgesi ulaşım yönünden rahatlasın. Belediye Meclis toplantılarının canlı yayından verilmesini istiyoruz. Ankara İstanbul bunu yapıyor. Meclis nasıl çalışıyor. Kimi vatanı Gaziantep’i, kim rantı düşünüyor görmek istiyoruz. Çağrılarımıza karşılık vererek, Gaziantep Hava Limanına uçakların sisli havada da iniş-kalkış yapmasına olanak veren cihazların takıldığını öğrenmiş bulunuyoruz. Biz teşekkür etmesini biliriz. Gaziantep için iyi olan her şeyin arkasında oluruz. Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Cihazların iyi çalışmadığı uçakların yine kalkış yapamadığı yönünde haberler almaktayız. Ancak, niyet iyidir, çalışma yapılmıştır, bu aksaklık ve eksikliklerin bir an önce giderileceğini umuyoruz. Çalışmalarının devamını bekliyoruz” şeklinde açıklama yaptı.
Kaynak: http://www.gaziantepsabah.com/-yasin-uzerindeki-erkek-suriyeliler-ulkesine-donsun.html
07.02.2020