Suriyeliyi Bıçaklayarak Öldüren 2 Suriyeli, Yakalanmamak İçin Evi Ateşe Vermiş

Kayseri’de 2 Suriyeli, kendileri gibi Suriye vatandaşı olan Yusuf Akiş Bala’yı bıçakla öldürüp yaşadığı evi ateşe verdi. Sorguda cinayeti borç yüzünden işlediklerini itiraf eden şüphelilerin Bali’nin cep telefonunu da gasp ettikleri ortaya çıktı.

Olay bundan 3 gün önce Kayseri’nin Kocasinan ilçesinde meydana geldi. 3 katlı bir binanın 2’nci katında yalnız yaşayan 37 yaşındaki Suriyeli Yusuf Akiş Bala’nın evinde yangın çıktı.

Yangının söndürülmesinin ardından sağlık ekipleri, Yusuf Akiş Bala’nın hayatını kaybettiğini belirledi.

Gerçek otopside ortaya çıktı
Kayseri Devlet Hastanesi morgunda otopsisi yapılan Bala’nın vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklandığı tespit edildi. Harekete geçen ekipler 650 saatlik güvenlik kamerası görüntülerini inceleyip cinayeti Suriyeli H.E. (19) ve H.H.’nin (19) işlediğini belirledi.

2 farklı adrese düzenlenen operasyonla yakalanan 2 şüphelinin, Bali’nin cep telefonunu da gasp ettikleri ortaya çıktı.

Sorguda itiraf
Emniyete götürülen 2 şüpheli, sorguda cinayeti itiraf etti. Şüphelilerin Yusuf Akiş Bala’yı borç meselesi nedeniyle çıkan kavgada öldürdüklerini söyledikleri belirtildi. Şüphelilerin ayrıca yakalanmamak için evi ateşe verdiklerini itiraf ettikleri de öğrenildi. Emniyette işlemleri tamamlanan 2 şüpheli, sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi

Kaynak: https://onedio.com/haber/suriyeliyi-bicaklayarak-olduren-2-suriyeli-yakalanmamak-icin-evi-atese-vermis-1058864
03.04.2022