Urfa’da Suriyelilere yönelik huzur operasyonu! Çok sayıda gözaltı var

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş’un talimatlarıyla başlatılan huzurlu parklar uygulaması kapsamında 320 polisin katılımıyla Eyyübiye ilçesinde parkları gezerek Suriyelilerin üst aramasını yaparak GBT’lerini sorguladı. Gerçekleştirilen denetimlerde 11 şüpheli gözaltına alındı.

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş’un talimatlarıyla başlatılan huzurlu parklar uygulaması kapsamında Asayiş, Narkotik Suçlarla Mücadele ve Çevik Kuvvet şubeleri ekiplerinden oluşan 320 polisin katılımıyla Suriyelilerin yoğun olarak yaşadığı Eyyübiye ilçesinde, Çamlık ve Uzun Park çevresinde bulunan umuma açık yerlerde huzur uygulaması yaptı.

Kamu güvenliği, sağlığı ve düzeninin sağlanması, vatandaşlarının huzurunun korunması, yabancılara tanınan hak ve hizmetlerden gerektiği şekilde faydalandırılması, şehirde bulunup kayıt altına alınmayan yabancıların kayıt altına alınması, düzensiz göç ve nüfus hareketliliği, göçmen kaçakçılığı, insan ticareti ve suça karışmalarının önlenmesi, yabancıların denetim ve kontrol altında tutulması amacıyla denetimler gerçekleştirildi.

DENETİMLERDE 1641 KİŞİ SORGULANDI

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş, Narkotik Suçlarla Mücadele ve Çevik Kuvvet ekipleriyle birlikte gerçekleştirdiği denetimlerde, 1641 kişinin kimlik kontrolü yapıldı,7 şahıs, hakkında arama kararı bulunması nedeniyle yakalandı.

11 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Kontrolü yapılan Suriyeli şahıslardan 6’sı kimlik ibraz edememesi üzerine kontrolleri için gözetim altına alındı. Yapılan denetimlerde 1 ruhsatsız tabanca ve 2 fişek, 2 ruhsatsız tüfek ve 4 gram metamfetamin ele geçirildi.

Kaynak: https://www.urfanatik.com/haber/11518035/urfada-suriyelilere-yonelik-huzur-operasyonu-cok-sayida-gozalti-var

03.08.2022