İYİ Parti Genel Başkan Yardımcıları, Bursa Milletvekilleri İsmail Tatlıoğlu ve Ahmet Erozan İYİ Parti İlçe Başkanı Fikret Fidan ve yönetimine sürpriz ziyarette bulundular. Burada açıklama yapan Tatlıoğlu, İnegöl ile ilgili şok sözler söyledi.


TÜRKİYE’NİN TARIM ENVANTERİ YOK

Suriye’den 20 ton arpa ithal edilmesini sert sözlerle eleştiren İYİ Parti Bursa milletvekili aynı zamanda genel başkan yardımcısı İsmail Tatlıoğlu ise; “Şimdi bir Türkiye düşünün savaştaki Suriye’den 20 Bin ton arpa satın aldık. Neden bu Türkiye’nin potansiyelinin olmadığından mı? Hayır. Türkiye’de bu işi yapabilecek insanların olmadığından mı? Hayır. Türkiye bu işte bir mesafe alamadığı için mi? Hayır. Son 10 yılda bilhassa da bu Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden sonra İnanın Türkiye kötü yönetilmiyor, yönetilemiyor. Türkiye’nin tarım envanteri yok. Yani bu ne demek? Türkiye’de 2019 yılını yeni bitirdik. Tarım Bakanlığı, Türkiye’de ne kadar buğday ekildiğini bilmiyor. Ne kadar koyun var, ne kadar keçi var, süt var bunu bilmiyor” dedi.

TÜRKİYE’DE NE KADAR SURİYELİ OLDUĞUNU KİMSE BİLMİYOR

Tatlıoğlu son olarak Türkiye’de ne kadar Suriyeli yaşadığını Türkiye’de kimsenin bilmediğini belirterek; “Resmi kayıtlara göre Türkiye’de 3 Milyon 750 bin Suriyeli var. Gerçekten Türkiye’de ne kadar Suriyeli olduğunu kimse bilmiyor. Hiç kimse bilmiyor. 5 milyonda deseniz doğru, 6 milyon deseniz de doğru, 4 milyon deseniz de doğru. Bakın 2008 yılında fert başına hepimizin geliri 10 Bin 500 dolarmış. Bugün 8 Bin 400 dolar. 5 kişilik bir aile her yıl 65 bin liralık kayıp içerisinde” şeklinde konuştu.

GİDEREK VAROŞLAŞAN BİR İNEGÖL VAR!

İnegöl’ü değerlendiren Tatlıoğlu, “Giderek varoşlaşan bir İnegöl var. İnegöl kendini kurtarması için il olması lazım. Çünkü İnegöl gerçekten kötü gidiyor. İnegöl’de, Bursa ve Türkiye ortalamasının üzerinde uyuşturucu kullanımı var. Yönetilmiyor. Çocuklarımızı buralara teslim ediyoruz. Polis kayıtları, bütün bunlar ortada. Anneler çocuklarını sokağa çıkarırken tereddüt ediyor. İnegöl hala herkesin tanındığı bir yer. Hadi oğlum, kızım sokakta oyna, teyzene git denilebilecek bir yer, İnegöl. Kendi ürettiği kadar da mutlu bir yer İnegöl. Ama yok böyle bir şey. Bununla ilgili bir cevapta yok. Bütün bunlar iyileşmenin de çabuk olacağını gösteriyor. Türkiye’de çok sorun var. Ama çok kolay çözümleri var. Bunun için siyasal iklimin değişmesi lazım. Değiştiğinde Türkiye çok çabuk kendine gelir. Biz bu tek adam sisteminden, parlamenter sisteme dönüp, siyasal iklim değişikliğiyle sorunların çözüleceğini inanıyoruz” dedi.

MUTLU BİR TÜRKİYE GÖRÜNTÜSÜ VERİLMEYE ÇALIŞILIYOR

Ziyarette son olarak konuşan İYİ Parti Bursa Milletvekili ve aynı zamanda İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Erozan ise, “Kağıt üzerinde rakam oynatarak sokağı daha mutlu bir Türkiye görüntüsü verilmeye çalışılıyor. Büyük bir yalan alemindeyiz. Aynı harikalar alemi, aynı yalan alemi benim baktığım dış politikalar içinde geçerli. Her konuda bizden bilgi esirgeyen ama seçim yapıldığında, oy kullanılması gerektiğinde evet dedirtilerek Milli olduğumuzu ispatlamaya davet ediliyoruz. Bir örnek vererek açıklamak istiyorum. Libya’ya asker göndereceğiz dediler ve o daveti çıkardılar. Çünkü Cumhurbaşkanı ne diyordu, ‘Bir davet gelirse askerde göndeririz’ diyordu. Çavuşoğlu bu teskerenin meclisten geçmesi için muhalefet partilerine uğrayarak, ‘Aman destek olun, bu milli davadır’ dedi. Bizde kendisine dedik ki, ‘bizden ne istiyor bu Libyalılar, asker mi istiyor, tank mı istiyor, tüfek mi istiyor? Bunun ne kadarını vereceksiniz? Bize bunu bir anlatın. Bizde ona göre bir değerlendirme yapalım ve bakalım duruma. Şu davet mektubunun bir örneğini verebilir misiniz?’ dedim. ‘Veremeyiz’ dedi” diye konuştu.

Kaynak: http://www.yildirimgazetesi.com/son-dakika/bursa-milletvekilinden-inegol-icin-sok-sozler-h53097.html

18.01.2020