Kurban Bayramı tatili için kendi ülkelerine giden Suriyelilerin Türkiye’ye dönüşü sürerken, ülkemize giriş yaptıkları bazı sınır kapılarında bir skandalın yaşandığı iddia edildi.

Kurban Bayramı tatili için, 6- 18 Temmuz tarihleri arasında ülkelerine giden Suriyeliler dönüşe geçti. Bayramın bitmesinin hemen ardından ülkemize dönmeye başlayan Suriyelilerin dönüşü sırasında sınır kapılarında bir skandalı yaşandığı öğrenildi.

Suriyelilerin akın akın geldikleri Hatay Reyhanlı’daki Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan hiçbir şekilde sağlık kontrollerinin yapılmadan ülkemize alındıkları gözlendi.

Diğer yandan, Suriyelilerin yaya olarak toplu halde girişlerinin tepki çekeceği düşüncesiyle giriş işlemleri yapıldıktan sonra otobüs ve minibüslerle sessiz sedasız Türkiye’ye sokulduğu ve gidecekleri şehirlere bırakıldığı iddia edildi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik ise dün partisinin MKYK Toplantısı sonrası yaptığı açıklamalarda “Türkiye’nin bir mülteci daha alacak durumu yok” demişti.

Kaynak: https://www.yenicaggazetesi.com.tr/bayramdan-donen-suriyelilere-buyuk-hizmet-saglik-kontrolu-korona-testi-bile-yapilmiyor-472047h.htm
03.09.2021