Büyük Birlik Partisi (BBP) MKYK Üyesi İbrahim Alagöz, Suriyeli mültecilerin, terörden temizlenen bölgelere yerleştirilmesi gerektiğini belirterek, “Evinize almadığınız, malvarlığınıza ortak etmediğiniz Suriyelileri vatan toprağına ortak etmek akıl işi değil” dedi.


Suriyeli mültecilere vatandaşlık hakkı verilmesine karşı olduğunu ifade eden Büyük Birlik Partisi MKYK Üyesi İbrahim Alagöz bu durumun Türkiye’nin geleceği açısından büyük bir tehlike barındırdığını savundu.

Suriyelilerin artan nüfusunun ülkemizin demografik yapısını değiştireceğini vurgulayan Alagöz şunları söyledi:

“Bir tarafta vatanını Emperyalist güçlere teslim etmeyen canı ile kanı ile Türkiye Cumhuriyeti devletini kurup vatandaşlık hakkı elde edenler, diğer tarafta hiçbir bedel ödemeyi göze alamayan ve kendi topraklarını bırakıp kaçanları verilen vatandaşlık sığınmacı mülteci misafir her ne ad altında olursa olsun fark etmez bu statüde bulunanlar ülkemizde oldukları süre içerisinde devletimizin kendilerine geçici olarak sundukları hizmetlerden faydalanabilirler ki bu insanlığa hizmettir. Ama vatandaşlık başka bir şey devreye vatandaşlık girdiği anda verilen bütün hizmetler hak olur ve ileride verilmediğinde “hakkımı istiyorum” söylemlerine dönüşür. Vatandaş olduktan sonra polis asker yargı başta olmak üzere Devletin her kademesinde çalışma hakkı seçme ve seçilme hakkı da elde etmiş olacaklar ki Suriye’de geçmişini bilmediğimiz bir sürü insan bu hakların tamamından faydalanabilir ve bu ülkemizin güvenliği açısından büyük sıkıntılara yol açabilir.

Bütün bunlarla birlikte Emperyalist güçlerin devletimizi bölme adına topraklarımızda oynadığı mikro milliyetçilik dikkate alındığında 10-15 yıl sonra nüfusu 10 milyon civarında olacağı tahmin edilen Suriyelilerin ülkemizdeki demografik yapıyı nasıl değiştireceğini  düşünmek bile istemiyorum ve bunun getireceği sosyo ekonomik ve siyasi gelişmeleri düşününce hiç iyimser olamıyorum.

Suriyeli vatandaşlar kalsın gitmesin diyenlere çağırım buyurun Suriyelileri önce kendi nüfuslarınıza geçirin. Böylece üzerinize kayıtlı olan bütün mal varlıklarınıza hissedar edin sonra kalsınlar gitmesinler deyin. Evinize almadığınız mal varlığınızı ortak etmediğiniz Suriyelileri vatan toprağına ortak etmek akıl işi değil. Bu olsa olsa sözde hümanistlik adına yapılan şovmenlik olur.”

“Misafirlik başka bir şey vatan toprağına hisseder olmak başka bir şeydir” diyen Büyük Birlik Partisi MKYK üyesi İbrahim Alagöz biz Türk milleti olarak misafirperver gönlü gözü tok bir milletiz. Misafirlerimize de baş tacı muamelesi yaparız ama hiç kimse evine gelen misafire nüfusuna geçirip evinin tapusunu aracının ruhsatına veya üzerindeki mal varlığına ortak etmez. Misafirlik başka bir şey vatan toprağına hissedar etmek başka bir şeydir.

Gazi Mustafa Kemal Hatay meselesinde ileriki yıllarda herhangi bir sıkıntı çıkmasın diye Karadeniz’den vatandaşlarımıza Hatay’a getirip yerleştirmiştir. Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis, Hatay, Osmaniye, Adana ve Mersin gibi şehirlerimizin demografik sosyoekonomik ve siyasi yapısını değiştirecek bir göç ile karşı karşıyayız. Hele HDP’nin bu bölgelerde aktif olarak çalışıp siyasi gücünü artırdığını düşündükçe ileriki yıllarda tehlikenin boyutunu korkutucu olduğu görülmektedir. Ben demiyorum ki Suriyelileri ateş çemberinin içine atalım Ama madem ki Mehmetçik Suriye topraklarında terörü temizliyor o zaman terörü temizlendikçe Suriyelileri topraklarına yeniden yerleştirelim Böylece ülkemizde ileride doğabilecek sıkıntılara karşı önlem almış oluruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: http://www.elbistaninsesi.com/guncel/bbpli-alagozden-suriyelilere-vatandaslik-hakki-aciklamasi-h65307.html

06.01.2020