-Merhaba kendimi çok hastayım hasta hissediyorum

-Suriyeli misiniz?

-Hayır

-Afgan olabilir misiniz?

-Hayır

-Libyalı?

-Hayır

-Türk mü yoksa?

-Evet Türk’üm…

maalesef siz de Genel Sağlık Sigortası borcu olan 5 milyon vatandaştan birisiniz bırakın tedaviyi hastaneye bile girmemeliydi biz dışarıda otoparkta ölebilirsiniz

Oysa Suriyeli olsanız akşamına nargilenizi içerdiniz. Mülteci kimliği olan herkes ücretsiz sağlık hizmeti alırken Hatta tüp bebek bile yaparken poşet poşet bedavaya aldığı ilaçları hastane kapısında satarken Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları sigorta borcunu ödeyemezse bırakın tedavi muayene bile edilmiyor.

Ortada da anlaşma falan da yok… Ayda 88 liralık bir dayak dayatma var… Devlet, “eğer bu kadar verirsen sana bakarım” demiyor. İster kabul et ister etme borç yazıyor hanene. Hem de faiziyle…

Ülkeyi yönetemez oldular. Biz “Ensar’ız” derken vatandaşa hastanede kalabalık etme muhacir Kardeşim gelecek deyip kapıyı gösterirsen daha fazla devam etme istersen.

İktidar Haksız da sayılmaz kendi açısından ne demek AKP nin çıkardığı borcu ödememek? Var mı borç takarak ölmek…

Kanal ne ile kazılacak? Katarlılara o kadar manzaralı arsa satış ayıp mı olacak? Düşüncesizler! Bırakın sağlık hizmetini ölürlerse görmemek gerek!

Gelir testi diye bir şey uydurdular kolay da değil çok uğraştırıyor. En sonunda lafı “Paran yoksa annenden babandan al”a getiriyorlar! Kısaca vermiyorlar!

Ayda 88 lira para mı? diyene, millet ödeyemiyor işte adam kötü ekonomi yönetimi nedeniyle işsiz kalmış. Kimse suçu üzerine almamış. Parayı nereden bulsun? İlla Suriye vatandaşı mı olsun?

“İşsizlik Sigortası Fonu ödesin” diyeceğim ama fon şu sıralar kamu bankalarının yandaş iş adamlarına verdiği batık kredileri kurtarmakla meşgul…

Sermayeyi yiyip bitiren bankalara sermaye oluyor ölüyü diriyi bitirdiler, gözü fonun paralarına diktiler. Fazla dayanmaz yakında o da biter.

Siyasal İslamcıların her daim ajitasyon unsuru olarak kullandığı Necip Fazıl Kısakürek’ten alıntı yapalım “Öz yurdunda garipsin öz vatanında parya…” Ne güzel uydu bu duruma.

Ümmet zihniyeti Arap hayranları her daim tehlikelidir. Elin Suriyelisi gelir paşalar gibi yaşar… Sıranın önünü kapar 40 milyar dolar harcar…

Zira senin değeri yoktur! Sürünürsün gerekirse ölürsün!

Kaynak:https://www.sozcu.com.tr/2020/yazarlar/murat-muratoglu/borcun-varsa-olebilirsin-kenarda-5545061/

05.01.2020