Metin İLİKSOYNİZİP (Gaziantep), (DHA) – GAZİANTEP’in Karkamış İlçesi’ndeki çadır kentte yemek alamadıklarını iddia eden Suriyeliler ile Türk askerleri arasında çıkan kavgada 2 asker ile 2 Suriyeli yaralandı. Bir jandarma aracı hasar gördü.

Suriye’deki iç çatışma nedeniyle Gaziantep’in Karkamış İlçesi’nde kurulan çadır kentte barınan Suriyeliler’den bazıları öğle saatinde yemek almadıklarını iddia ederek bölgede görev yapan askerler ile tartışmaya başladı. Suriyeliler ile askerler arasında çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine olaya müdahale eden 2 asker ile olaya karıştığı bildirilen 2 Suriyeli, atılan taşlardan dolayı yaralandı.

JANDARMA ARACI HASAR GÖRDÜ

Yaralı askerler olay yerine gönderilen ambulanslar ile Nizip Devlet Hastanesi Mehmet Cankesen Acil Ünitesi ve Karkamış İlçesi’nde bulunan sağlık ocağında, Suriyeliler ise çadır kentte tedavi edildi. Ayrıca olay sırasında bir jandarma aracının da atılan taşlardan dolayı hasar gördüğü bildirildi. Yaralıların durumlarının iyi olduğu bildirilirken, güvenlik güçleri bölgede geniş güvenlik önlemi alarak olayların büyümesini engelledi. Çıkan olay sonrası Karkamış çadır kente çok sayıda polis sevk edildi.

DHA-Güvenlik – Türkiye-Gaziantep Karkamış – Metin İLİKSOY

(Tür: Yurt)

Kaynak: https://www.haberler.com/cadir-kentte-yemek-kavgasi-2-asker-2-suriyeli-3930521-haberi/

11 Eylül 2012 Salı 17:17