Sakarya’da yabancı uyruklu, sevgilisi olan kadının kocasını kaçırıp bir evde ellerini bağlayan şahıs, çıplak videolar çekerek şahsa boşanması için şantaj yaptı.

Dün gece Yeni Camii civarında kavga ihbarına giden Polis ekipleri Suriye ve Irak uyruklu şahısların kavga ettiğini görerek olaya müdahale etti. Kavga diye olayı geçiştirmeye çalışan yabancı uyruklu şahısları detaylı incelemek isteyen Polis, tarafları bırakmayarak konuyu incelemeye başladı.

Bi süre sonra konunun Suriyeli bir kadının eski eşi ile yeni erkek arkadaşı arasındaki konudan kaynaklandığı ortaya çıktı. Konuyu daha da irdeleyen Polisler ,yeni erkek arkadaşın kadının eski eşini 3 arkadaşı ile birlikte zorla kaçırarak boşanmayı sağlamak üzere bir evde ellerini bağladıklarını ,alıkoyduklarını ve çıplak vaziyette videolarını  çektiklerini tespit etti .

İlk eşin de daha önceden tehdit olayından aranması olduğunu tespit eden Polis ekipleri 5 yabancı uyruklu şahsıda gözaltına aldı. Şahısların Asayiş Şube Müdürlüğündeki sorguları devam ediyor.

Kaynak: https://www.bizimsakarya.com.tr/guncel/ellerini-baglayip-ciplak-videolarini-cektiler-5-gozalti-h79885.html

28.11.2019