Beşar Esad, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Suriye Özel Temsilcisi Alexander Lavrentiev başkanlığındaki Rus heyetiyle yaptığı görüşmede, ülkesinin mültecilerin geri dönüşü ve Suriye’nin altyapısını inşa etmek için çok çalıştığını söyledi.

Suriye rejimi lideri Beşar Esad, dün Şam’da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Suriye Özel Temsilcisi Alexander Lavrentiev başkanlığındaki Rus heyetiyle görüştü.

Suriye Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada, iki tarafın da ortak çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirdiği ve iki ülkenin de mültecilerin dönüşü ve Suriye’nin alt yapısının yeniden inşasını gündeme getirdiği belirtildi.

Görüşmede, Esad’ın “Suriye’nin, terörizm tarafından tahrip edilen altyapıyı rehabilite ederek, kurtarılan bölgelerde güvenliği ve istikrarı yeniden sağladıkları, Suriyeli mültecilerin köy, kasaba ve şehirlerine güvenli bir şekilde geri dönüşüne imkan tanımak için uzlaşma sürecini hızlandırdıklarını ve bunun için çalıştıklarını” belirttiği kaydedildi.

Putin’in Suriye Özel Temsilcisi Alexander Lavrentiev ise, mültecilerin dönüşü için Suriye hükümetinin attığı adımın Rusya tarafından olumlu karşılandığını söyledi.

Kaynak: https://www.basnews.com/tr/babat/703675