CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Bugün iktidar çok ağır Suriye ve Suriyeli sorunu bıraktı. Torunlarımız hatta onların çocukları bile bu bedeli ödeyecek” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak AKP’nin Suriye ve Libya politikalarına sert tepki gösterdi. İktidarın politikalarının uzun vadede ciddi sonuçların olacağının altını çizen Öztrak, “Bugün iktidar çok ağır Suriye ve Suriyeli sorunu bıraktı. Torunlarımız hatta onların çocukları bile bu bedeli ödeyecek” şeklinde konuştu.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Askerlerimiz ne yer ne içer bilen yok. Ama yüzlerce Suriyeli sınıra dayanıyor. Gözlem kuleleri bu göçleri neden engelleyemiyor. 2010’a girerken bu sorunlar yoktu. Bugün iktidar çok ağır Suriye ve Suriyeli sorunu bıraktı. Torunlarımız hatta onların çocukları bile bu bedeli ödeyecek. Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de yalnızlaştırılmasını doğru bulmadığımızı söylemiştik.

Doğu Akdeniz’deki tüm ülkeler zenginlikleri paylaşabilmek için iş birliği yapıyorlar. İş adamlarını gönderiyorlar. Dün Erdoğan’ın Gazi Mustafa Kemal konusunda bize tarih dersi vermesini gülerek izledik. Kahraman bir subay olarak Atatürk o gün vatan toprağını savunuyordu.

Gerçekten Libya konusunda endişeliyiz. Libya’da bir an önce BM barış gücünü çağırın dedik ama dinlemiyorlar. “

Kaynak: https://www.yenicaggazetesi.com.tr/faik-oztrak-torunlarimiz-bile-bu-bedeli-odeyecek-263280h.htm

06.01.2020