HaberTürk yazarı ve Teke Tek programı sunucusu Fatih Altaylı, “Suriyelilerden Önce Türkler Gitsin” diyen AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen’e “Savunduğunuz Suriyeliler topraklarımızı savaşarak mı bizden aldılar. Yoksa savaştan kaçarak mı” diyerek tepki Gösterdi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, ”Türkiye’de kayıtlı ve kayıtsız toplam 5.3 Milyon Suriyeli var. Türk milletine soruyorum; 5.3 Milyon Suriyeli için ne yapılmasını istiyorsunuz?” ifadeleriyle paylaştığı anketi alıntılayarak, ”Suriye’den gelenlere sordum. Diyorlar ki: İlk olarak bizden önce gelenler geldikleri yere gitseler, biz de yol yordam öğrensek, sonra biz gitsek’’ ifadelerini kullanmıştı. Bu sözlere Fatih Altaylı’dan sert tepki geldi. Altaylı, Şen’e “Önce Türkler gitsin” diyen AKP sözcüsüne sormak isterim, Savunduğunuz Suriyeliler topraklarımızı savaşarak mı bizden aldılar. Yoksa savaştan kaçarak mı! Yoksa savaşı bir sonraki aşamada bize karşı mı yapmayı düşünüyorlar? Madem sözcüleri oldunuz. Açıklayıverin” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://haberiniz.com.tr/gundem/fatih-altaylidan-suriyelilerden-once-turkler-gitsin-diyen-akpli-isime-sert-tepki-22072021
22.07.2021