Fatih’te, geçen ay evlerinde bir süre misafirleri olan eşinin arkadaşının kendisini taciz ettiğini ve otele davet ettiğini öne süren Suriyeli kadın durumu eşine söyledi. Kadının eşi yakınları ile otele giderek, buluşmak üzere gelen şüpheliyi darp etti.

İstanbul’un Fatih ilçesi İskender Paşa Mahallesi’nde iddiaya göre, Mudar E., 1 ay önce Sadi Abu U. ile eşi A.H.’nin evinde bir hafta kaldı. A.H. iddiaya göre Mudar E.’nin kendisini taciz ettiğini eşine anlattı ancak inandıramadı.

Mudar E., evden ayrıldıktan sonra A.H.’yi yine taciz etmeyi sürdürürken, arkadaşının eşini yine İskender Paşa Mahallesi’nde bulunan Sofular Caddesi’ndeki bir otele davet etti.

A.H., bu mesajı eşine gösterince Sadi Abu U., yakınları ile birlikte otele giderek beklemeye başladı. Mudar E. randevu saatinde otele gelince, arkadaşı ve yakınları ile karşılaştı.

”HARAMA GÖZ DİKTİN” DEYİP DÖVDÜLER

Mudar E.’yi otelden çıkaran Sadi Abu U. ve yakınları ”Biz Müslümanız. Sen, harama göz diktin” diye bağırarak onu dövmeye başladı.

Linç girişimi, cep telefonu kamerası ile saniye saniye görüntülendi. Çeşitli yerlerinden darbeler alan Mudar E., çevredekiler tarafından güçlükle kurtarılarak, çağrılan polise teslim edildi.

Şüpheli gözaltına alınarak polis merkezine götürülürken, olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Kaynak: https://www.karar.com/fatihte-arkadasinin-esini-taciz-eden-suriyeli-erkege-meydan-dayagi-1582126
26.08.2020