‘Kervan Yolda Dizilmez’ programına katılan Gazeteci Mehmet Yetim, Şanlıurfa’daki Suriyeli sığınmacılarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi ve S Kuşağı Platformu Kurucu Üyesi İlay Aksoy’un sunduğu ‘Kervan Yolda Dizilmez’ programına katılan Gazeteci Mehmet Yetim, Şanlıurfa’daki Suriyeli sığınmacılarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kentin nüfusunun yaklaşık yüzde 30’unun Suriyeliler tarafından oluştuğunu vurgulayan Yetim, artık Suriyelilerin ülkelerine dönmesi gerektiğini kaydetti. Türkiye’nin Suriyeliler konusunda misafirperverliğini yeterince gösterdiğini belirten Yetim, Suriyeliler ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bir arada yaşayıp yaşayamayacağını ilişkin bir soruya ise ‘hayır’ cevabını verdi. Vatandaşların, Suriyeliler nedeniyle artık güvenlik endişesi taşıdığını dile getiren Yetim, Suriye’deki savaşın sona erdiğini bu nedenle Suriyeli sığınmacıların ülkelerine dönebileceğini belirtti.

URFA İLE İLGİLİ PAYLAŞIM YAPMIŞTI

‘Kervan Yolda Dizilmez’ programını sunan İlay Aksoy geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa’ya gelmiş ve kentle ilgili yapmış olduğu paylaşım nedeniyle bir kesimin tepkisini çekerken bir kesim tarafından da desteklenmişti.

Kaynak: https://www.urfapusula.com/haber/7760272/gazeteci-yetim-konuk-oldu-gundem-suriyeli-siginmacilar

08.09.2021