Bursa Osmangazi ilçesindeki Çarşamba semtinde gettolaşmanın, Türk vatandaşları için ekonomik ve sosyal tehdide dönüştüğüne dikkati çeken siyasetçi ve iş insanı İbrahim Alagöz, ”Suriyeliler, İsrail’in Filistin’i ele geçirme yöntemini Bursa’da uyguluyor. Bazı ilçelerimizde Türk vatandaşı kalmayacak” dedi.

Suriye iç savaşıyla birlikte en büyük insan göçüne ev sahipliği yapmak zorunda kalan Türkiye’de sığınmacıların durumu her geçen gün içinden çıkılması güç bir sorun haline dönüşüyor. Nüfusuna oranla en fazla sığınmacıya ev sahipliği yapan illerin başında gelen Bursa’da ise Suriyeli gettolaşması halkı tedirgin etmeye başladı.

Bursa’nın Osmangazi ilçesindeki Çarşamba semtinde gettolaşmanın Türk vatandaşları için ekonomik ve sosyal tehdide dönüştüğüne dikkat çeken siyasetçi ve iş insanı İbrahim Alagöz, “Suriyeliler, İsrail’in Filistin’i ele geçirme yöntemini Bursa’da uyguluyor. Suriyeliler bir an evvel ülkelerine gönderilmezse bazı ilçelerimizde Türk vatandaşı kalmayacak” uyarısında bulundu.

ALAGÖZ’DEN ÖNEMLİ UYARILAR

Resmi rakamlara göre 170 bin Suriyeli sığınmacının yaşadığı Bursa’daki durum hakkında inceleme yaptıran İbrahim Alagöz, “Bursa’daki Suriyeli Gettolaşması” konulu araştırmasının dikkat çeken detaylarını SONHABER16 Gazetesi ile paylaştı.

SONHABER16 Gazetesi’nin sorularını yanıtlayan Alagöz, ”Suriyeliler bir an evvel ülkelerine gönderilmezse, bazı ilçelerimizde Türk vatandaşı kalmayacak” dedi.

Kaynak: https://sonhaber16.com/ibrahim-alagozden-dikkat-ceken-suriyeli-uyarisi/

07.03.2020