İstanbul polisine yapılan bir ihbar insan sağlığını hiçe sayarak işletilen merdiven altı bir doğumhaneyi ortaya çıkardı. Ekipler, yaklaşık 2 ay önce Suriyeli bir çift tarafından kiralanan dairede yabancı uyruklu kadınlara doğum yaptırıldığını belirledi.

Cebeci Mahallesi’nde bulunan bir apartmanın 3’ncü katının kaçak doğumhane olarak kullanıldığı ihbarını alan Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, baskın düzenledi.

FOTO: DHA

Ekipler, yaklaşık 2 ay önce Suriyeli bir çift tarafından kiralandığı tespit edilen dairede yabancı uyruklu kadınlara doğum yaptırıldığını belirledi.

FOTO: DHA

Adreste yapılan aramada sözde muayene odalarında ultrason cihazı, doğumda kullanılan ilaç, tıbbi malzemeler ele geçirildi.

FOTO: DHA

Apartmanın girişinde bulunan zil tuşlarında, doğum ve muayene için gelen kadınların daireyi karıştırmamaları için üçüncü kat zilinin kırmızı boyayla işaretlendiği ve 3 rakamının yazıldığı görüldü.

Daire zabıta tarafından mühürlenirken, kaçak doğumhaneyi işleten çift ile birlikte muayene olmaya gelen 4 yabancı uyruklu kadını gözaltına aldı.

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/istanbulda-akilalmaz-olay-daireyi-dogumhaneye-cevirmisler-5970732/

05.08.2020