İstanbul Esenyurt’ta bir binanın üst katına yapılan baskında Suriyelilerin kaçak hastane işlettiği ortaya çıktı. Kaçak hastanede kürtaj yapıldığı ortaya çıkarken, tahlillerin olduğu dolapta dondurmalarında olması dikkat çekti. BAskında Suriyeli 2’si doktor 5 kişi gözaltına alınıdı.

Esenyurt Asayiş Büro Amirliği ekipleri, kaçak kürtaj ihbarı üzerine harekete geçti. Belirtilen adresteki 4 katlı binanın üst katlarına giren polis, kaçak hastane ile karşılaştı. Tedavi için gelen 6 kişinin bulunduğu katlarda çok sayıda tıbbi cihaz olduğu görüldü. Yasa dışı kürtaj da yapıldığı belirlenen hastanede, Suriyeliler tarafından çalıştırıldığı tespit edildi.

esenyurtta-kacak-hastane-operasyonu-4406-dhaphoto2-1.jpg

Operasyonda Suriyeli doktorlar Ahmad M. ve Hüsam H., muayene sahibi Issa A. ve çalışanlar Name B. ile Abo Z. gözaltına alındı. Çok sayıda tıbbi cihazın yer aldığı kaçak hastanede, hastalardan alınan örneklerin saklandığı buzdolabında dondurmaların bile bulunması dikkat çekti.

esenyurtta-kacak-hastane-operasyonu-4406-dhaphoto4.jpg

TİBBİ CİHAZLAR İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NE GÖTÜRÜLDÜ

“Toplum sağlığını tehlikeye atma” suçundan işlem yapılan kaçak hastane mühürlenirken, gözaltına alınan şüpheliler Esenyurt Polis Merkezi Amirliği’ne götürüldü.

esenyurtta-kacak-hastane-operasyonu-4406-dhaphoto3.jpg

esenyurtta-kacak-hastane-operasyonu-4406-dhaphoto8.jpg

Bu arada ilçe sağlık ekipleri ve ilçe zabıta ekipleri çağrılarak işyerinde bulunan tıbbi cihazlar ilçe sağlık müdürlüğüne gönderildi.

esenyurtta-kacak-hastane-operasyonu-4406-dhaphoto11.jpg

Kaynak: https://www.yenicaggazetesi.com.tr/istanbulda-kacak-suriye-hastanesi-284652h.htm

17.06.2020