İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Kurucular Kurulu Üyesi İlay Aksoy, sosyal medya hesabından Kayseri’nin Merkez Sahabiye Mahallesi’nde çekilen bir videoyu paylaştı. Video da çöpten yiyecek toplanan bir anne ve iki çocuğu görülüyor. Yetkililerin kendilerine yardım sözü verdiğini, ancak yerine getirmediğini öne süren çaresiz kadın, çöpten yiyecek topladıklarını belirterek, kendisine soru soran vatandaşa, eşinin rahatsız olduğunu söylüyor.

ÇÖPÜN BAŞINDA VİCDAN YARALAYAN GÖRÜNTÜLER

Bu videoyu paylaşan İYİ Partili İlay Aksoy, şu ifadeleri kullandı: Dün bu paylaşımım ardından ayni bölgeden yani Kayseri Sahabiye’den bir Türk ailenin sefalet içinde çöplerden yemek yemesinin görüntüleri düştü. Çocukların çantaları veya formaları yok. Belediye ilgilenmiyor. Aç, parasız ne yapacak bu insanlar?” ifadelerini kullandı ve sosyal medya üzerinden “@KayseriBSB” şeklindeki Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin hesabını da etiketledi.

“ÖNLEM ALINMADIĞI TAKTİRDE ÇOK YAKINDA TÜRKLER İŞÇİ, SURİYELİLER İŞVEREN OLACAKTIR!”

Diğer yandan Aksoy, yine Kayseri’den kendisine gönderilen Sahabiye Mahallesi’ndeki Suriyelilere ait olduğu belirtilen iş yerlerinin fotoğraflarını da yine paylaşarak, “Kayserili vatansever bir arkadaşımız son 4 yıl içinde Kayseri’nin Sahabiye Mahallesi yoğun Suriyeli nüfusun yerleşmesiyle bölge ekonomisinin nasıl Türklerin elinden kayıp gittiğini araştırıp belgeledi.Önlem alınmadığı taktirde çok yakında Türkler işçi, Suriyeliler işveren olacaktır!” ifadelerini kullandı.

 İYİ PARTİLİ İSİM MERKEZ KOCASİNAN İLÇESİNE BAĞLI SAHABİYE MAHALLESİ’NDE SURİYELİLERİN AÇTIĞI İŞ YERLERİNE DİKKAT ÇEKTİ

İYİ PARTİ GENEL İDARE KURULU ÜYESİ AKSOY, “ÖNLEM ALINMAZSA YAKINDA TÜRKLER İŞÇİ, SURİYELİLER İŞ VEREN OLACAKTIR” DEDİ..

İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi  İlay Aksoy, Sahabiye Mahallesi’nde düşündüren iki farklı tabloyu gözler önüne sererek, yetkililere seslendi. 

Kaynak: https://www.kayseriolay.com/iyi-parti-gik-uyesi-sahabiye-de-copte-yiyecek-drami-ile-suriyeli-gercegini-paylasti-burasi-kayseri-h66152.htm

10.09.2020