“İYİ Parti Gaziantep Şehitkamil İlçe Başkanı Turgay Köşker ve yönetim kurulu üyeleri Memohaber’i ziyaret ederek gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. “

Ziyaret kapsamında ilkeli ve tarafsız habercilik anlayışı dolayısıyla Memohaber Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Taşçı’ya bir de plaket takdiminde bulunan Köşker Gaziantep’te ve Türkiye genelinde ikamet eden Suriyeliler hususunda da önemli çağrılarda bulundu.

PARTİMİZE ÖNEMLİ KAZANIMLAR SAĞLIYORUZ

İYİ Parti’ye yaklaşık iki aylık gibi kısa süre içinde kazandırdığı üye sayısından bahsederek önemli bir başarı elde ettiklerinin altını çizen Köşker, “İYİ Parti Şehitkamil İlçe Başkanı olarak iki aylık bir sürede Türkiye’nin en fazla üye yapan ilçesi olduk. Yaklaşık 50 günde 260 civarı yeni üye kaydı gerçekleştirdik. Bu başarıyı da kendi şahsımla ve kimliğimle yaptım. Uzun yıllardır esnafım hem esnaflığın verdiği çevre hem de 31 Mart seçimlerinde gösterdiğim başarılara istinaden bu üye kayıtlarını başarabildim. İnsanların sevgisini kazandık” diye konuştu.

GAZİANTEP’TE İYİ PARTİ OLARAK İDDİALIYIZ

İYİ Parti olarak Gaziantep’te iddialı olduklarını söyleyerek Gaziantep’te yapmış oldukları çalışmaları değerlendiren Köşger, “İYİ parti olarak Gaziantep’te iddialıyız. Şu günlerde bakıyoruz partilerde hiçbir hareketlilik yok. Biz İYİ Parti olarak iki hafta bir mahalle mahalle gezip esnaflarımızı ziyaret ediyoruz. STK’ları ziyaret ediyoruz. Önümüzde 2 Şubat tarihinde kongre sürecimiz var. Üye kayıtlarının yanı sıra delegelerimizi de belirliyoruz. Memleketimizdeki ve ülkemizdeki sorunları kendi partimiz içinde gücümüz yettiği kadarıyla dile getiriyoruz” dedi.

SURİYELİ VATANDAŞLAR BİRAN ÖNCE ÜLKELERİNE GÖRDERİLMELİ

Gaziantep’in en önemli sorunun Suriyeliler olduğunu söyleyerek Suriyelilerin biran önce ülkelerine gönderilmesi gerektiğinin altını çizen Köşker, “Gaziantep’teki en büyük sorunlardan birisi Suriyeli meselesidir. Kendi vatandaşımızın kazancı onların cebine gidiyor. Şehrin her bir yerini esir almışlar resmen. Türkiye’deki kazançları gören Suriyeli vatandaşların asla ülkelerine gideceğini de düşünmüyoruz. Madem göndereceksiniz neden ikamet veriyorsunuz neden kimlik çıkartıyorsunuz? Öncelikle ülkenin Suriyeli meselesinden arındırılması gerekiyor” dedi.

KÜÇÜK ESNAF KREDİ ÇEKMEK İÇİN ZORLANIYOR

Esnaflar için sunulan ucuz kredilerde ağır şartlar istendiğini söyleyerek asıl desteklenmesi gereken kesimin küçük esnaf olduğunu dile getiren Köşker, “Esnaflar için kredi imkanı verdiler ancak şartlar çok ağır. Maliye borcu olmayacak, sigortaya borcun olmayacak memur kefil getireceksin ya da bir gayrimenkul göstereceksin deniliyor. Bu şartları taşıyan küçük esnaf göremezsiniz. Esnaf bu ağır şartlar oluşmadan ucuz kredi almak istiyor. Yatırımların küçük esnafa yönelik olması gerekiyor” dedi.

Kaynak: https://www.memohaber.com/siyaset/iyi-partili-koskerden-suriyeli-cagrisi/34462/

03.12.2019