İstanbul’da İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Fatih’te Suriyelilerin oluşturduğu uyuşturucu çetesine operasyon düzenledi. Operasyonda 22 bin uyuşturucu hap, 8 kilogram esrar ve 2 kilogram metamfetamin ele geçirildi ve Suriye uyruklu 5 kişi gözaltına alındı.

Jandarma, alınan bir ihbar sonucu İstanbul Fatih’te yabancı uyruklu kişilerin işlettiği bir ikinci el eşya dükkanı üzerinden uyuşturucu satışı yapıldığını tespit etti. Yapılan araştırmalar sonucu dükkan sahibinin Suriye uyruklu M.E. olduğu ortaya çıktı. Jandarma ekipleri, M.E. üzerinden yürüttükleri araştırma sayesinde M.E. ile birlikte uyuşturucu satan dört kişiye daha ulaştı. Şüphelilerin hepsinin Suriye uyruklu olduğu öğrenildi.

SURİYELİ UYUŞTURUCU ÇETESİ YAKALANDI
Jandarma ekipleri çalışmaların ardından Fatih’te bulunan iki eve baskın düzenledi. Eş zamanlı düzenlenen baskın sonucu M.E., B.N., M.H.N., M.A.B. ve O.B. gözaltına alındı.

UYUŞTURUCU DOLU ÇANTAYI BAHÇEYE ATTILAR
Yapılan baskın sırasında şüphelilerden birisinin içi dolu bir çantayı bahçeye attığı görüldü. Jandarma ekiplerinin gözünden kaçmayan çantanın içerisinden paket paket uyuşturucu bulundu. Diğer noktalara yapılan aramalar sonucunda da birçok uyuşturucu bulundu.

Suriye uyruklu olduğu öğrenilen şüphelinin evine ve ikinci el eşya dükkanına düzenlenen arama sonucu eşyaların arasına gizlenmiş 22 bin uyuşturucu hap, 8 kilogram esrar, 2 kilogram metamfetamin, 1 hassas terazi, 1 ruhsatsız tabanca ve çok sayıda mermi ve tabanca fişeği ele geçirildi.

ŞÜPHELİLER TUTUKLANDI
Operasyon sonucunda, gözaltına alınan M.E., B.N., M.H.N., M.A.B. ve O.B. yapılan işlemlerin ardından sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: https://www.aykiri.com.tr/amp/haber/jandarma-dan-operasyon-suriyeliler-istanbul-un-uyusturucu-baronu-oldu/12712/?__twitter_impression=true
12.07.2021