İzmir polisi, kaçak etil alkol üretimi yapılan bir depoya baskın yaptı. Işıkkent’teki depoda yaklaşık 800 litre kaçak etil alkol ele geçirildi

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube ekipleri, kentte piyasaya sürülmek üzere üretilen kaçak etil alkol üretimi yapıldığı bilgisine ulaştı. Polis ekipler, Işıkkent Mahallesi’nde sanayi sitesinde bulunan bir depoda üretim yapıldığını tespit etti. Teknik takip yapan ekipler, depoya baskın düzenledi. Depoya yapılan operasyonda piyasaya sürülmeye hazır bin 8 şişe sahte etil alkolün yanı sıra 5 litrelik bidonlarda ve tankta toplam 790 litre sahte etil alkol ele geçirdi. Ekipler, 810 boş şişe, 350 plastik bilyeli kapak, 200 metal bilyeli kapak, 380 taklit etiket ve çeşmeli tanka da el koydu.

İMHA EDİLECEK

Polis ekipleri gördükleri manzara karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Aynı suçtan 4 suç kaydı olduğu belirlenen Özgür O. ve Suriyeli Muhanned H. ve yaşları 18’den küçük Suriye uyruklu M.E.A. ve H.A.M. de gözaltına alındı. Adeta alkol fabrikasını aratmayan manzaranın olduğu merdiven altı imalathanede ekipler, ele geçirdiği kaçak etil alkol ve taklit malzemelerini imha edeceği öğrenildi.

Kaynak: https://www.sabah.com.tr/egeli/2020/05/30/kacak-etil-alkol-baskini-yapildi

30.05.2020