Afgan gençleri kavga ettikleri Suriyeliler zannederek bıçaklamışlarKONYA’da Afgan uyruklu iki kişiyi bıçaklayarak ağır yaralayan 8 kişi polis tarafından yakalandı.

Afgan gençleri kavga ettikleri Suriyeliler zannederek bıçaklamışlar.

 

KONYA’da Afgan uyruklu iki kişiyi bıçaklayarak ağır yaralayan 8 kişi polis tarafından yakalandı. Şüphelilerin Afgan gençleri daha önceden kavga ettikleri Suriyelilerin olduğunu zannederek bıçakladıkları öğrenildi.

Olay, iki gün önce saat 20.00 sıralarında merkez Meram ilçesi Aldülaziz Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, Afgan uyruklu 23 yaşındaki Mohammad Ebrahım Rozı ve 20 yaşındaki Abül Kahar yanlarında üç arkadaşı ile birlikte sokakta yürüdükleri sırada tanımadıkları kişilerce bıçaklandı. Karın boşluğundan yaralanan Mohammad Ebrahım Rozı ile sırtından bıçaklanan Abül Kahar yanlarındaki arkadaşları tarafından özel bir araçla Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Hayati tehlikeleri bulunan yaralıların hastanedeki tedavileri sürüyor.

SURİYELİLER DİYE BIÇAKLAMIŞLAR

Yaşanan olay sonrası çalışma başlatan polis, olayın meydana geldiği çevredeki güvenlik kamera görüntülerini inceledi. Ekipler yapılan görüntü incelemelerinde şüphelilerin kimliklerini belirledi. Bunun üzerine Yunus A. (18), A.A. (17), E.O. (16), T.D. (17), M.G. (17), C.Ç. (16) ile bıçağı kullandıkları belirlenen M.E. (14) ve O.K. (16) gözaltına alındı. Şüphelilerin polise verdikleri ilk ifadesinde, aynı gün içerisinde Suriyeli bir grupla kavga ettiklerini, sokakta yürüdükleri sırada karşılaştıkları kişilerin kavga ettikleri Suriyeliler olduklarını zannederek bıçakladıklarını söyledikleri öğrenildi. 18 yaşından küçük olan 7 şüpheli Çocuk Şube Müdürlüğü’ne Yunus A. ise polis merkezine teslim edildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

kaynak: https://www.haberler.com/konya-afgan-gencleri-kavga-ettikleri-suriyeliler-9469230-haberi/

07.04.2017