T24 yazarı Mehmet Y. Yılmaz, “Yola Suriyeli garibanları korumak için çıktık ama bir de baktık ki ezan da tehlikede, bayrak da, vatan toprakları da” dedi.

T24 yazarı Mehmet Y. Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İdlib’deki hain saldırı ile ilgili yaptığı açıklamada yer alan “Türkiye’nin Suriye’de yürüttüğü mücadelenin vatan topraklarımızı ve özgürlüğümüzü koruma, bayrağımızı ve ezanımızı yaşatma, geleceğimize sahip çıkma mücadelesi olduğunu bir kez daha teyit etmiş bulunuyoruz” şeklindeki sözlerine tepki gösterdi. Erdoğan’ın daha önce Suriye’deki sivilleri korumak için harekete geçtiklerini hatırlatan Yılmaz, “Yola Suriyeli garibanları korumak için çıktık ama bir de baktık ki ezan da tehlikede, bayrak da, vatan toprakları da” ifadelerini kullandı.

T24 yazarı Mehmet Y. Yılmaz’ın “Hepimizi ‘göbeğini kaşıyan bidon kafalı’ zannediyor” başlıklı yazısından ilgili bölüm şöyle:

“AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin toplantısında konuştu ve şunu söyledi:

“Türkiye’nin Suriye’de yürüttüğü mücadelenin vatan topraklarımızı ve özgürlüğümüzü koruma, bayrağımızı ve ezanımızı yaşatma, geleceğimize sahip çıkma mücadelesi olduğunu bir kez daha teyit etmiş bulunuyoruz.”

Gördüğünüz gibi, Suriye devletinin toprağı olan İdlib vilayetinde, cihatçı teröristlerin barınmaya devam etmesi ile ülkemizin bekası arasında yakın bir ilişki kuruyor.

Yani bir bölümü Suriyeli bile olmayan, kendilerince bir din savaşı yürütmekte olan teröristleri korumayı başaramaz isek ne ezan kalacak, ne bayrağımız, ne de vatan topraklarındaki özgürlüğümüz!

Oysa bu işler başladığında tamamen farklı bir şeyler söylüyordu:

İdlib’de, cihatçı teröristler ile Esad rejiminin ordusu arasında kalan sivilleri korumak, bu bölgede sivilleri de hedef alan sıcak çatışma nedeniyle başlayacak bir göç dalgasına karşı tedbir almak!

Yola Suriyeli garibanları korumak için çıktık ama bir de baktık ki ezan da tehlikede, bayrak da, vatan toprakları da!

Yani Suriye ordusunu orada her ne pahasına olursa olsun yenmez isek belki de mülteci olarak bizler kendimizi Ege sularına vuracağız.

Gözü Recep Tayyip Erdoğan aşkı ile kör olanlardan başka buna inanan kaç kişi çıkar, gerçekten merak ediyorum.

Erdoğan, hatalı bir karar verdi ve şehit haberleri geldiğinde önce olayı küçültmeye çalıştı.

Şehitlerden “tane” diye söz ettiği konuşmaları hatırlayın.

Geçtiğimiz haftayı bunu tartışarak bitiriyorduk ki Suriye’den bu sefer “tane hesabına” sığmayan şehit haberleri geldi.”

Kaynak: https://www.yenicaggazetesi.com.tr/mehmet-y-yilmaz-yola-suriyeli-garibanlari-korumak-icin-ciktik-ama-270406h.htm

03.03.2020