Merkez Mezitli ilçesinde Suriye uyruklu taraflar arasında yaşanan olayın ardından şüphelilerin yakalanarak, gözaltına alınıp sınır dışı işlemlerinin başladığı öğrenildi.

Mersin'de Düzeni Bozarak Kavga Eden Yabancı Uyruklu Şahıslar, Yakalanarak Sınır Dışı İşlemleri Başlatıldı

İlçeye bağlı merkez Davultepe Mahallesi’nde Suriyeli taraflar arasında tartışma çıktı. Çıkan tartışmada döner bıçağı diye tabir edilen palalar kullanıldı. Eline pala alarak çocukların da olduğu ortamda sağa sola bağıran ve saldıran şahıs korku dolu anlar yaşattı. Daha önce de bahse konu bölgede benzer tarz kavgaların yaşandığını belirten bölge halkı bu konuya bir çözüm getirilmesini istedi.
Kaynaklardan edinilen bilgilere göre, muhtelif tarihlerde Mersin’de yaşayan Suriye uyruklu gruplar arasında yaşanan bıçaklı, taşlı ve sopalı kavgaların ardından kolluk kuvvetlerince başlatılan soruşturmada, kavga olaylarına karışan ve kimlikleri tespit edilen şahıslar gözaltına alınırken, sınır dışı işlemlerinin başlatıldığı öğrenildi.
Öte yandan, kamu düzenini ve sosyal yaşamı olumsuz etkileyen, bir takım şahısların huzuru bozmasına izin vermeyen ekiplerce yürütülen kimlik tespit çalışmaları ile göz altıların devam ettiği bilgisine ulaşıldı.

Kaynak: https://www.mersinhaber.com/haber-mersinde-duzeni-bozarak-kavga-eden-yabanci-uyruklu-sahislar-yakalanarak-sinir-disi-islemleri-baslatildi/400927

09.03.2021