Mersin’de bir Türk gençle bir grup Suriyeli arasında çıkan kavga karakolda bitti. 20 yaşındaki genç kendisini döven 30 Suriyeli’den şikâyetçi oldu.

MERSİN DHA

Mersin’in Erdemli ilçesinde önceki akşam bir grup Suriyeli ile bir Türk genci arasında çıkan kavga karakolda bitti. 20 yaşındaki  Zekai Üredi ile bir grup Suriyeli arasında başlayan sözlü tartışma kavgaya dönüştü. Suriye uyruklu kişiler, Üredi’yi döverek yaraladı.
Olayı duyan Üredi’nin babası Fedai Üredi ile yakınları karakolun önünde toplanıp Suriyelilere tepki gösterdi. “Suriyelileri istemiyoruz” diye slogan atan grup, jandarmanın uyarısıyla dağıldı.

‘Hırsızlık yapıyorlardı’
Kendisini yaklaşık 30 Suriyelinin dövdüğünü iddia eden Zekai Üredi karakolda şikayetçi oldu. Üredi, “Uzun süredir evimizin önünden başta tavukların yumurtaları ve ayakkabıları çalınmaya başladı. Bu durumu görünce ikaz ettim. İkaz ettiğim kişiler kalabalık bir grup halinde gelerek direk tokat atmaya başladılar. Önce 5 kişi beni tartaklamaya başladı. Ancak 30 kişinin tekme attığını gördüm sonrasını hatırlamıyorum“ dedi. Olayla ilgili gözaltına alınan 2 Suriyeli ise ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

kaynak: http://www.milliyet.com.tr/mersin-de-suriyeli-gerilimi/gundem/detay/1789830/default.htm

10.11.2013