Metin İLİKSOY/NİZİP (Gaziantep), (DHA) – GAZİANTEP’in Nizip ilçesinde İmam Hatip Lisesi, öğrencilerinden Gülay Nur Deniz, Şeyma Kahraman ve Neslişah Fatma Köşker, ülkelerinden kaçarak Türkiye’ye sığınan ihtiyaç sahibi Suriyeli ailelere ‘’Muhacire ensar olur musun’ kampanyası ile yardım ediyor.
Kampanya kapsamında, kumbaralarda 2 hafta boyunca biriken paralar, yardım kuruluşlarınca ilçe merkezinde belirlenen ailelere bağışlandı. Okul Müdürü Halil Çetin, kampanyayı ülkelerinden zorunlu olarak gelen mülteci kardeşlerimize yardım etmek için yaptıklarını belirtti.
‘Muhacire ensar olur musun’ sloganıyla yapılan kampanyaya öğrencilerin büyük bir ilgi gösterdiğini ifade eden Çetin, ‘’Öğrencilerimiz kampanya kapsamında topladıkları nakdi yardımları belirlenen ailelere ulaştırarak onlara yalnız olmadıklarını göstermiş oldular. Aynı zamanda akran eğitiminin farkında olan gençlerimiz Suriyeli misafirlerin Türkçe’yi doğru ve etkin kullanmaları için her muhacir öğrenciye bir ensar kardeş belirlenmiştir. Bu kapsamda aynı sınıfta okuyan muhacir- ensar öğrenciler aile ziyaretleri de yaparak bu kardeşlik ruhunu bir adım daha ileriye taşıyacaklardır’’ diye konuştu.

kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/gaziantep/nizip/ogrencilerden-suriyeli-ailelere-yardim-41047936

11.12.2018