AKP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, ATO Congresium’da gerçekleşen Kitap Fuarı’nı ziyaret etti.

“AKP’nin demokrasi politikalarından”

Gazeteci Yazar Hulki Cevizoğlu’nun bulunduğu standa giden Mehmet Özhaseki, burada bir süre sohbet etti. Cevizoğlu’nun, “Ankara’yı kültür başkenti yapacak mısınız ?” sorusunu yanıtlayan Özhaseki, “İnşaat temelli bir şey vadetmiyorum. İnsan öncelikli, kültür öncelikli, spor öncelikli projeler yapıyorum” dedi. Fuarı gezen Özhaseki’ye ‘Jandarmanın FETÖ yapılanması’ kitabı hediye edildi.

Resmi Twitter'da görüntüle

“Alparslan Türkeş’ten ders aldım” iddiası

Özhaseki, Kitap Fuarı ziyaretinin ardından AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları’nın Gençlik Parkı’nda düzenlediği ‘İlk defa oy kullanacak gençlerle buluşma’ programına katıldı. Programda, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da yer aldı. Burada gençlere hitap eden Özhaseki, gençlik yıllarında Alparslan Türkeş’ten dersler aldığını, Necip Fazıl’ın sohbetlerine katıldığını ve Cemil Meriç ile kitap okuduğunu anlattı.

“Yüzde 99’u geri dönecek” 

Türkiye’deki Suriyeli sığınmacıların durumu hakkında sorulan soruyu yanıtlayan Özhaseki, “Suriye meselesi ülkemizin karşı karşıya bulunduğu en önemli sorunlardan bir tanesi. İçimizi yakan da bir konu, Allah hiçbir ülkeyi Suriye gibi etmesin. Daraldıklarında, bunaldıklarına bizim ülkemize sığındılar, biz de kapıyı açtık. Allah bizim başımıza böyle bir felaket vermesin, bizim gidecek bir yerimiz de yok. Yalnız oradan gelen herkesi de kaçanlar gibi görmeyin. Biz ülke olarak aslında kör, vicdansız bir dünyanın merhamet adasıyız. Suriye konusunda bazen ‘Niye bunlara yardım ediliyor’ gibi bakılıyor, ama tarih bunları yazacak. Cenab-ı Hak, bu millete belki de o gariplerin, mazlumların yüzü suyu hürmetine bereket, iyilik ve güzellik veriyor. Bunu hiç unutmayalım. Üç günlük dünyadayız, onlar bizim kardeşlerimiz. Orada güvenlik sağlandığında emin olun yüzde 99’u gidecektir. Vatanlarında yaşarlar inşallah” ifadelerini kullandı.

kaynak: http://www.haberiniz.com.tr/politika/ozhaseki-suriyelilerin-yuzde-99u-gidecek-457675h.html

25.02.2019