Hatay’da bir marketin önündeki dolaptan pide çalan çocukları yakalayan iki kişi, çocukları sopalarla feci şekilde dövdü. İnsanlık dışı o görüntüler güvenlik kameralarına da yansıdı.

Kamera kayıtlarına göre tarih 1 Nisan 2016… Görüntüde, 2 çocuğun bir marketin önündeki dolaptan pide çaldığı sırada, 2 kişinin ellerinde sopalarla çocuklara doğru koştuğu görülüyor. Çocukları feci şekilde döven 2 kişi, ambulansın gelmesine kadar bekliyor.

Hatay’da çekildiği belirtilen görüntülerde, pide çaldıkları için feci şekilde dövülen çocukların Suriyeli oldukları belirtildi.

​ESNAFLAR GÖZALTINA ALINDI

Hatay Valiliği’nin internet sitesinde yer alan açıklamada, bazı basın yayın organlarında yer alan Suriyeli iki çocuğun ekmek çaldıkları iddiasıyla iş yeri sahipleri tarafından darbedilmesine ilişkin görüntülerle ilgili inceleme yapıldığı, söz konusu olayın 1 Nisan’da saat 05.30 sıralarında Antakya ilçesi Kanatlı Mahallesi Yavuz Sultan Selim Caddesi’ndeki bir iş yerinin önünde meydana geldiği bildirildi.

Olay yerine intikal eden polis ve 112 Acil Servis ekiplerince hastaneye sevk edilen çocukların, Antakya Devlet Hastanesi’nde ayakta tedavileri yapılarak aynı gün taburcu edildiği bildirildi.

Çocukları darp eden iki şüphelinin gözaltına alındığı ve haklarında ‘kasten yaralama’ suçundan başlatılan adli sürecin sürdüğü kaydedildi.

kaynak: https://tr.sputniknews.com/turkiye/201604051021961629-pide-suriyeli-cocuk/

05.04.2016