Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın, Türk Milletine sosyal medyadan hakaret eden Suriyeliye karşı suç duyurusunda bulunması hakkında Ayyıldız Hareketi Hukukun Üstünlüğü Platformu’ndan bir açıklama yapıldı.

Platform’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“PROF. DR. ÜMİT ÖZDAĞ’IN SİYASİ MÜCADELESİ, HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ MÜCADELESİDİR.

KİMİLERİNİN HUKUK EKİBİ; RANT, KAMU HAKKI YEMEYİ HUKUKA UYDURMA VE İŞ TAKİPÇİLİĞİ GİBİ KONULARLA MEŞGUL. BİZSE LİDERİMİZİN SİYASİ KAVGASINA SONUNA DEK HUKUKİ DESTEK SUNACAĞIZ.

SURİYELİ GÖÇÜ SORUNUNUN NİHAİ ÇÖZÜMÜ İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI TAMAMLADIK. ”

Ayyıldız Hareketi Lideri İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, geçtiğimiz günlerde sosyal medyada TikTok uygulaması üzerinden Türk Milleti’ne hakaretlerde bulunan Suriyeli şahıs hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Özdağ’ın vekili Av. Onur Şahin Ayyıldız Hareketi Hukukun Üstünlüğü Platformu adına konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Suriyeli bir şahsın himaye gördüğü vatanımızda ‘Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama’, ‘Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama’, ‘Hakaret’ suçlarını işlemesi büyük infial yarattı. Çünkü bu şahıs adeta devlete ve millete meydan okurcasına, mevcut durumdan hoşnutsuz olan tüm vatandaşlarımızı hedef almıştı.

Sayın Özdağ, söz konusu galiz paylaşım yayılır yayılmaz hukuken gereğinin yapılması için harekete geçti. Özdağ’ın adli müracaatını Cumhuriyet Savcılığı’na ilettik.

Kimilerinin hukuk ekibi; rant, kamu hakkı yemeyi hukuka uydurma ve iş takipçiliği gibi konularla meşgul. Bizse liderimizin siyasi kavgasına sonuna dek hukuki destek sunacağız. Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın siyasi mücadelesi, hukukun üstünlüğü mücadelesidir.

SADAT, Mehmet Cengiz, Cengiz İnşaat gibi saray rejiminin ön plana çıkardığı kişi ve kurumlarla davalık olan Ümit Özdağ, Türk Milleti’ni rencide edecek kalkışmalara karşı da hukuki platformda gereğinin yapılması konusunda kararlıdır. Malum çevrelerin kendisine açtığı veya açabileceği davalardan yılmayacağı gibi kendisi de gereğinde ilgililer hakkında hukuki müracaatlarını gerçekleştirecektir.

Partisinin kongreleri engellendiğinde polis barikatlarının önünde hukuk kavgası veren, kirli referandumda milleti adına YSK kapısına dayanarak hukuk arayan, kurduğu partide hukuk mücadelesi verip kazanan fakat yine de hukukun işlemeyeceğinden emin olunca istifa eden Sayın Özdağ’ı milliyetçi hukukçular, ülküdaşları asla yalnız bırakmayacak.

Soyadını Büyük Atatürk’ün verdiği merhum devlet adamımız, milli hukukumuzun mimarlarından Mahmut Esat Bozkurt’un yolunda, Atatürk çizgisinde Türk Milliyetçisi fikir kavgası Ayyıldız hareketi Hukukun Üstünlüğü Platformu tarafından kararlılıkla sürdürülecek.

Bugün yurdumuzu, vatandaşımızı, ekonomimizi, demografimizi, kültürümüzü, milli güvenliğimizi, birliğimizi, dirliğimizi ve geleceğimizi tehdit eden Suriyeli göçü sorununun nihai çözümü için çalışmalarımızı tamamladık. Cumhurbaşkanı’nın yetkilerini ve görevini ihmal ettiğini net bir şekilde tespit ettik.

Erdoğan’ın sorumlulukları konusunda hem kamuoyunu, hem hukuk çevrelerini hem de siyaseti harekete geçirmek üzere Geçici Korunma Altındaki Yabancılar’ın derhal vatanlarına gönderilmeleri zorunluluğunu hukuken tartışmaya yer bırakmayacak şekilde ortaya koyan çalışmamızı önümüzdeki günlerde yayınlayacağız.

Söz konusu suç duyurusuna sebep olan şahıs gibi on binlerce belki de yüz binlerce Suriyelinin, bugünden buldukları cüretin yarın hangi noktaya varabileceğini görüyoruz. Bu soruna sebep olan iktidarı da konuyla hukuken yüzleştireceğiz.”

Kaynak: https://haberiniz.com.tr/gundem/prof-dr-umit-ozdagin-turk-milletine-hakaret-eden-suriyeliye-karsi-suc-duyurusunda-bulunmasi-hakkinda-ayyildiz-hareketi-hukukun-ustunlugu-platformundan-aciklama-15062021

15.06.2021