Batman’ın Cudi Mahallesi’nde Suriyelilerin “Çocuk hasta var” ihbarıyla olay yerine gelen ambulans ve sağlık ekibi dehşet anlarını yaşadı. İhbarla olay yerine gelerek çocuğa ilk müdahaleyi yapan sağlık görevlileri, ambulansa daha fazla kişiyi kabul etmeyince Suriye uyruklu 20 kişi taş ve sopalarla ambulansa saldırdı. Saldırıda 2 sağlık çalışanı yaralanırken, ambulans da kullanılamaz hale geldi. Saldırı anları anbean kameralara yansıdı.

Acil çağrı merkezine yapılan “Çocuk hasta var” ihbarı sonrası Batman’ın Cudi Mahallesi’ne giden sağlık ekipleri, çocuğa ilk müdahaleyi yaptıktan sonra ambulansa aldı. Çocuğun annesini de ambulansa alan sağlık görevlileri daha fazla kişiyi kabul edemeyeceklerini belirtti.

20 KİŞİ SAĞLIK ÇALIŞANI VE AMBULANSA SALDIRDI

Sağlık çalışanlarının “Hastanın ve sağlık çalışanlarının sağlığı için kurallara uyulmalı” çağrısına rağmen ısrarını sürdüren Suriyeliler, sağlık çalışanlarına saldırmaya başladı. Yaklaşık 20 kişilik bir grup tarafından taş ve yumruklarla yapılan saldırıda ambulansta hasar oluşurken, 2 sağlık çalışanı da yaralandı.

RESMİ AÇIKLAMA HENÜZ GELMEDİ

Olaya ilişkin resmi makamlardan herhangi bir açıklama gelmedi.

Kaynak: https://www.sondakika.com/haber/haber-refakatci-krizi-kanli-bitti-suriyeli-grubun-14263626/
13.07.2021