Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından dev bir uyuşturucu operasyonu başlatıldı. Operasyon kapsamında 185 paket halinde toplam 38. 590 gr takoz esrar, 265 gram metamfetamin, 54 adet captagon hapı ele geçirildi. 2 Suriyeli olayla ilgili gözaltına alınırken, 4 Suriyeli’nin arandığı açıklandı.

Reyhanlı’da Dev Uyuşturucu Operasyonu: 2 Suriyeli Yakalandı, 4 Suriyeli Aranıyor

Reyhanlı’da Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından uyuşturucu madde ticareti yapan şahısların yakalanmasına ve deşifre edilmesine yönelik çalışma kapsamında operasyon başlatıldı.

İkamet Bahçesine Gömülü Halde 125 Paket Halinde Uyuşturucu Bulundu

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonda ikamet ve ikamet bahçesinde gömülü haldeki varil içerisinde toplam 125 paket halinde 26.590 gram Uyuşturucu maddelerden Takoz Esrar maddesi, 265 gram uyuşturucu maddelerden Metamfetamin maddesi, 54 adet Uyuşturucu maddelerden Captagon hap ele geçirildi.

Operasyonda 1 adet dijital terazi ve 2 adet ruhsatsız tabancayla birlikte Suriye uyruklu bir şahsa uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan adli işlem uygulanırken, olay ile ilgili de bir Suriyeli Şahsın yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ediyor.

60 Paket Halinde 12,0 Gram Uyuşturucu Madde Bulundu

Reyhanlı’da Dev Uyuşturucu Operasyonu: 2 Suriyeli Yakalandı, 4 Suriyeli Aranıyor

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan Reyhanlı’daki bir diğer operasyonda, 60 paket halinde 12.000 gram uyuşturucu maddelerden Takoz Esrar maddesi ele geçirildi. Olay ile ilgili 1 Suriye uyruklu şahısa Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak suçundan adli işlem yapıldı ve sevkedildiği mahkemede tutuklandı.

3Suriyeli şahsın yakalanmasına yönelik çalışmaların sürdüğü açıklandı.

Kaynak: https://www.korfezgazete.com/reyhanlida-dev-uyusturucu-operasyonu-2-suriyeli-yakalandi-4-suriyeli-araniyor/

06.02.2020