MHP eski milletvekili Sinan Oğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Suriyelilerden kurtulmanız için önce bizden kurtulmanız lazım” sözlerini hatırlatarak, “Türk milleti ilk seçimde önce sizden kurtulacak, sonra da Suriyelileri vatanlarına kavuşturacak” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Kıbrıs ziyaretinin ardından havaalanında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriyeliler ile ilgili olarak “Bu ülkede iktidarda olduğumuz sürece, bize sığınan Allah’ın kullarını katillerin kucağına atmayız.” demişti.

MHP eski milletvekili ve TÜRKSAM Başkanı Sinan Oğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Erdoğan’ın sözlerini hatırlatarak, “Cumhurbaşkanı Erdoğan diyor ki, Suriyelilerden kurtulmanız için önce bizden kurtulmanız lazım. Türk milleti ilk seçimde önce sizden kurtulacak, sonra da Suriyelileri vatanlarına kavuşturacak…!
Bu gerçeği göremiyorsanız bu twitin altına bile bakmanız yeterli…” ifadelerini kullandı.

Oğan, bir diğer paylaşımında İran sınırındaki mayın temizliğine dikkat çekerek, Afganlar ve İranlıların, mayından temizlenmiş sınırdan ülkeye akın akın geleceklerini belirtti.

Sinan Oğan, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Arap Baharı başlamadan ve Suriye iç savaş daha çıkmadan evvel İsrailliler Suriye sınırındaki mayınları ücretsiz (güya tarım arazileri karşılığı) temizlemişlerdi. Şimdi İran sınırı mayından temizleniyor. Önce Afganlılar gelecek, ardından karışacak İran’dan akın akın gelecekler!”

Kaynak: https://haberiniz.com.tr/gundem/sinan-ogandan-biz-gitmeden-suriyeliler-gitmeyecek-diyen-erdogana-yanit-ilk-secimde-gideceksiniz-23072021
23.07.2021