İçişleri Bakanı Soylu ülkesine dönen Suriyeliler ile ilgili olarak Suriye Görev Gücü Değerlendirme Çalıştayı’nda açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, “Sınır ötesi harekatlarımızla oluşturulan güvenlik sayesinde, bugüne kadar 414 bin 61 Suriyeli gönüllü olarak ülkesine döndü.” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde düzenlenen Suriye Görev Gücü Değerlendirme Çalıştayı’na katıldı. Bakan Süleyman Soylu katıldığı toplantıda açıklamalarda bulundu.

Bakan Soylu, “Sınır ötesi harekatlarımızla oluşturulan güvenlik sayesinde, bugüne kadar 414 bin 61 Suriyeli gönüllü olarak ülkesine döndü.” dedi.

Soylu ayrıca, “IŞİD-PKK ve bunların uzantılarına karşı kurduğumuz saha baskısı, içerde terörle mücadelemiz, güvenliğimizin esas itibarıyla sınırlarımızın ötesinde başladığını net şekilde ortaya koymuştur. Bunu ‘Türkiye’nin orada ne işi var?’ diye düşünenlere anlatıyorum. Libya’ya gidiyoruz, ‘Libya’da ne işin var? Suriye’de ne işin var? Doğu Akdeniz’de ne işin var? Irak’ta ne işin var?’ Keşke bir işimiz olmasaydı.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://haberiniz.com.tr/gundem/soylu-bugune-kadar-ulkesine-donen-suriyeli-sayisini-acikladi-15102020/

15.10.2020