Kanal 7 Muhabiri Ensar Durmuş’un Suriyeli çocukları haber yaptığı sırada, cami avlusunda yardım isteyen çocukları döven kişinin görüntüleri kameralara takıldı.

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye gelen Suriyeli sığınmacıların dramı bitmiyor. Kanal 7 Haber Merkezi Muhabiri Ensar Durmuş’un Suriyeli Çocukları konu alan haberi hazırladığı sırada, kameraman Mustafa Kemaloğlu’nun objektifine yansıyan görüntüler yaşanan dramı bir kez daha gün yüzüne çıkardı.

CAMİ AVLUSUNDA ÇOCUKLARA TOKAT

Cami çıkışı vatandaşlardan yardım isteyen Suriyeli çocuklara bir şahsın tokat attığı anlar anbean Kanal 7 kameralarına yansıdı. Kanal 7 muhabirinin anons çekmek için hazırlandığı sırada bir kişi cami önünde yardım isteyen Suriyeli çocukları tokatlamaya başladı. Dayak görüntüleri ve aldığı darbelerin ardından merdivenlere oturup kalan küçük kız çocuğunun çaresizliği ise izleyenlerin tepkisine neden oldu.

‘MİLLETİ RAHATSIZ EDİYOR’

Muhabir Ensar Durmuş, çocuklara şiddet uygulayan adama tepki göstererek, neden vurduğunu sordu. Çocuklara vuran kişi, ‘Milleti rahatsız ediyorlar burada.’ diyerek kendisini savundu.

KANAL 7 İZLEYİCİSİ TEPKİ GÖSTERDİ

Dün akşam Kanal 7 Haber Saati’nde yayınlanan o görüntülerin ardından Kanal 7 televizyonu mail ve telefon yağmuruna tutuldu. İzleyiciler olaya büyük tepki göstererek, yetkililerden Suriyeli çocuklara şiddet uygulayan şahsın cezalandırılmasını istedi.

kaynak: http://www.haber7.com/guncel/haber/1098236-suriyeli-cocuklara-tokat-kanal-7-kameralarinda

23.11.2013