Ankara’da  H.A.’ya kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan Suriyeli 3 şüpheli film gibi bir operasyonun ardından yakalandı. Yakalanan şebeke üyelerinin vatandaşları ‘terör listesinde yer alıyorsunuz’ diye kandırdıkları ortaya çıktı.

Telefonla ulaştıkları H.A.’dan 4 adet kalın bilezik, 4 adet yüzük, 2 adet künye, 1 adet küpe,1 adet zincir ve bin 400 lira parayı elden teslim alan dolandırıcılık şebekesi  H.A.’dan bir miktar daha para istedi. Bu sırada gelen bilgi üzerine harekete geçen Yankesicilik ve Dolandırıcılık bürosu ekiplerince müştekilerden H.A.’nın eşinin bankadan para çekmesi son anda engellenirken, polisin şüphelilere yönelik adım adım yaptığı takibin ardından şebeke üyelerinden önce H.E., ardından da   M.H. ve M.S. gözaltına alındı. Şüphelilerin birçok vatandaşı bu yöntemle dolandırdığı öğrenildi.

Ankara’da vatandaşları telefonla arayarak kendilerini polis veya savcı olarak tanıtarak dolandıran Suriye uyruklu 3 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Ankara’da meydana gelen birçok dolandırıcılık olayının içerisinde olduğu belirtilen şüpheliler son olarak ise H.A.’yı dolandırmaya çalıştı. Kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan şebeke üyelerinin yönlendirmesiyle istedikleri yere gelen H.A. şüphelilere 4 adet kalın bilezik, 4 adet yüzük, 2 adet künye, 1 adet küpe,1 adet zincir ve bin 400 lira parayı poşete koyarak elden teslim etti. Ancak Suriyeli uyruklu dolandırıcılar mağdurlarından bir miktar daha para istedi. Bunun üzerine bankadan para çekmeye giden H.A.’nın eşi İ.A.’nın para çekmesi, konuyla ilgili bilgi edinilmesi üzerine harekete geçen Yankesicilik ve Dolandırıcılık bürosu ekiplerince son anda engellendi.

kaynak: http://www.milliyet.com.tr/Milliyet-Tv/video-izle/suriyeli-sebekeye-film-gibi-operasyon-isPH5mtYTJdT.html

28.09.2018