Gaziantep’te yanında çalıştırdığı Suriyeli olduğu belirlenen bir kişi tarafından demir çubukla öldüresiye dövülen trikotaj atölyesi sahibi Bülent Bulduk’a (37) Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan sahip çıktı.

Gaziantep’te yanında çalıştırdığı Suriyeli olduğu belirlenen bir kişi tarafından demir çubukla öldüresiye dövülen trikotaj atölyesi sahibi Bülent Bulduk’a (37) Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan sahip çıktı. Evli ve 4 çocuk babası Bulduk’un evine giden Kaymakam Turan, geçmiş olsun dileğinde bulundu, devlet olarak her zaman yanında olduklarını söyledi.

Bülent Bulduk, olaydan bir hafta önce işe aldığı kimliği henüz belirlenemeyen ve Suriyeli olduğu öğrenilen kişinin demir çubuklu saldırısına uğramış ve ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede tedavi altına alınmıştı. Suriyeli işçi, işvereninin cebinde bulunan 375 TL parasını da alarak kayıplara karışmıştı. Uzun süre hastanede tedavi gören Bülent Bulduk hastaneden taburcu edilerek evine gönderildi. Yazıcık Mahallesi, 7 nolu sokak üzerinde ailesiyle birlikte oturan Bulduk, olayın şokunu hala atlatamadığını belirterek, “Olay halen rüyalarıma giriyor. Yanımda bir hafta çalıştı, Cumartesi günü haftalığını verdim. Pazartesi günü sabah işyerime geldim. Kahvaltı yapmak üzereyken ne olduğunu anlamadan kafama vurdu. Orada kendimden geçmişim. Gözümü açtığımda hastanedeydim. Bana niye saldırdı hala anlamış değilim.” dedi.

Tedavisinin devam ettiğini, yüz felci ile karşı karşıya olduğunu ifade eden Bulduk, ”Henüz tam olarak iyileşmedim. Doktorlar yüz felci olabileceğimi söylediler. Tedavim devam ediyor. Fiziki rahatsızlığımın yanı sıra bu olay beni psikolojik olarak ta etkiledi. Tek isteğim bana saldıran kişinin bir an önce yakalanarak gerekli cezayı almasıdır.” diye konuştu.

Bulduk’u evinde ziyaret eden Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan ise olayın son derece acı verici olduğunu söyleyerek, ”Devlet olarak biz Bülent kardeşimizin yanındayız. Maddi manevi her türlü yardımda bulunacağız. Olayın Emniyet boyutunu ise Emniyet yetkililerimiz zaten takip ediyorlar. Bülent kardeşimizin evinin kira olduğunu ve dört çocuğunun olduğunu öğrendik. Kendisini evinde ziyaret ederek hem geçmiş olsun dileklerimizi ilettik hem de neler yapabileceğimizi konuştuk. Kerdişimize Allah’tan şifa diliyorum” şeklinde konuştu.

Bülent Bulduk’un, saldırıya uğradığı işyerini borçla açtığı ve oturduğu evin de kira olduğu öğrenildi.

kaynak: https://www.haberler.com/suriyeli-tarafindan-olduresiye-dovulen-isverene-5360898-haberi/

27.11.2013