Gaziantep’te 62 yaşındaki Ömer Timuçin, bodrum katta ölü olarak bulundu. Timuçin’in Suriyeli kişi ya da kişiler tarafından önce iple boğulduğu, ardından sert cisimle vurularak öldürüldüğü belirlendi.
İddiaya göre, Vatan Mahallesi 121. Sokak’ta oturan 62 yaşındaki Ömer Timuçin, sürekli görüştüğü Suriyeli şahısların daveti üzerine dün akşam saatlerinde evinden ayrılarak, 2 kilometre uzaklıktaki Vatan Mahallesi 91. Sokak’taki bir evin bodrum katına gitti. Bir daha evine dönmemesi üzerine şüphelenen yakınları, sabah komşuların ve görenlerin ifadesi doğrultusunda 91 nolu sokağa giderek, kapıyı çaldı. Kapıyı açan olmaması üzerine camı kırarak içeri giren yakınları, Timuçin’in odanın ortasındaki cesedini buldu. Olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri, yerde cansız yatan Ömer Timuçin’in öldüğünü tespit etti. Timuçin’in ilk belirlemelere göre önce iple boğulduğu, ardından ise kafasına vurulan sert cisimle öldürüldüğü tespit edildi. Yapılan incelemenin ardından Timuçin’in cesedi otopsi yapılmak üzere Gaziantep Adli Tıp kurumu’na gönderildi. Olay yerine gelen Timuçin’in yakınları ise feryat ederek, sinir krizleri geçirdi. Cenazenin araçla mahalleden çıkarılması esnasında feryat eden Timuçin’in yakınları ve mahalleli Suriyelilere tepki gösterdi.
Öte yandan, Timuçin’in sürekli görüştüğü belirtilen Suriyelilerle arasında çıkan ve henüz nedeni belirlenemeyen tartışmanın sonucunda öldürüldüğü ileri sürüldü.
Olay yerinde inceleme yapan polis ekipleri, 2 ya da 3 kişi olduğu söylenen Suriyeli şahısların peşine düştü.

kaynak: http://www.milliyet.com.tr/suriyeliler-bir-kisiyi-bogarak-oldurdu-gaziantep-yerelhaber-1119408/

18.12.2015