Ülkemizde her gittikleri yerde olay çıkaran Suriyeli mülteciler şimdi de Etimesgut’ta huzur bozmaya başladılar.

Pazar günü saat 21.00 sularında, Etimesgut ilçe merkezinde bulunan Alparslan Türkeş Parkı’nda kendi aralarında kavga etmeye başlayan Suriyeliler kendilerini ayırmaya çalışan parktaki cafe işletmecilerine saldırdılar. Çıkan kavgada yaralananlar Etimesgut Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, Etimesgutlular “Suriyelileri burada istemiyoruz. Gittikleri olay çıkaran bu kişiler, Etimesgut’un da huzurunu bozuyorlar” dediler.

Edindiğimiz bilgilere göre, Alparslan Türkeş Parkı’nda 10-15 kişilik Suriyeli grup kendi aralarında kavga etmeye başladılar. Piknik yapmak için gelen vatandaşlarımız ise kavganın çıkmasının ardından paniğe kapılırken, Suriyeliler bu kez aralarındaki kavgayı ayırmaya çalışan cafe işletmecileri ve çalışanlarına saldırdılar. Etimesgut İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin olay yerine gelmesiyle kavga büyümeden önlendi.

Kavgayı ayırmaya çalışan cafe işletmecileri ve olaya tanıklık eden vatandaşlar“Suriyeliler şimdi de Etimesgut’ta huzur bozmaya başladılar. Piknik yapmaya gelen aieleleri rahatsız etmelerinin yanı sıra kendi aralarında kavga ediyorlar. Suriyelilerin bu olayları fazla büyümeden yetkililer tedbir alsın” şeklinde görüş belirttiler. Parkta kendi aralarında kavga eden Suriyelilerin kavga sebepleri ise çaldıkları bir cep telefonunu paylaşamaları olduğu bildirildi.

Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.