Samsun Tüm Emlakçılar Odası (SATEM) Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Oral, bölgedeki Suriyelilerin Atakum ilçesine 1 milyon lira değerinde konut yatırımı yaptığını açıkladı. 

Samsun Tüm Emlakçılar Odası (SATEM) Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Oral, bölgede bulunan Suriyelilerin Atakum’dan 1 milyon lira değerinde konut satın aldığını söyledi.

Haber 24’te yer alan habere göre, Suriyeliler’in özellikle Atakum ilçesinde gayrimenkule yatırım yaptığını belirten Oral, “Iraklılar’ın haricinde Suriyeliler’in 1 milyon liralık yatırım yaptığı bilgilerini alıyorum. Suriyeliler’in büyük bir bölümü dilendiği için herkes onları fakir zannediyor ancak aralarında gizli zenginler var” diye konuştu.

Iraklılar’ın haricinde Suriyeliler’in, ilçeye 1 milyon lira değerinde yatırım yaptığını açıklayan Oral, şu ifadeleri kullandı: “Yabancılarla ilgili gerçekten büyük bir sıkıntı yaşıyoruz. Özellikle Çiftlik Caddesi’nin çevresi ile Atakum’da yabancı uyruklu vatandaşların açmış olduğu emlak işletmeleri bulunuyor. Bu işletmeler hiçbir şekilde yasal değildir. Yasal olması için birçok belgenin olması gerekiyor ki, bunları sağlamak mülteciler için çok zor. Suriyeliler’in büyük bir bölümü dilendiği için herkes onları fakir zannediyor ancak aralarında gizli zenginler var. Iraklı vatandaşların daha zengin olduğu bilinse de zengin olup kendini gizleyen Suriyeli mülteciler var. Maddi durumları iyi olan Suriyeliler, özellikle Atakum ilçemizde gayrimenkule yatırım yapıyor. SATEM Başkanı olarak Iraklılar’ın haricinde Suriyeliler’in 1 milyon liralık yatırım yaptığı bilgilerini alıyorum. Genel olarak Iraklı vatandaşlar Samsun’un Atakum ve İlkadım ilçelerinde gayrmenkule yatırım yapıyor.”

kaynak: https://emlakkulisi.com/suriyelilerden-atakuma-1-milyon-liralik-konut-yatirimi/595293

14.01.2019