Ağır yaralanan gencin yardımına ilk olarak çevredeki vatandaşlar koştu

Beyoğlu Taksim Meydanı’nda Suriyeli bir genç, uğradığı bıçaklı saldırı sonucu ağır şekilde yaralandı. Yaralı genç sevk edilen ambulans ile hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Alınan bilgilere göre olay Taksim Meydanı’ndaki Cumhuriyet Anıtı önünde akşam saat 17.00 sıralarında meydana geldi. Henüz kimliği tespit edilemeyen kişi ya da kişilerce tartışmaya başlayan Suriye uyruklu Muhammed M. (16), çıkan kavga sonucu sırtından ve omuzunda aldığı bıçak darbeleri ile ağır şekilde yaralandı.

Saldırgan olaydan sonra kaçarken, Muhammed. M., kanlar içinde yere yığıldı. Suriyeli gencin yardımına ilk olarak çevredeki vatandaşlar koştu.

İhbar üzerine bölgeye ulaşan sağlık ekipleri, yerde yatan yaralı gence ilk müdahale yaptıktan sonra Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk etti.

Öte yandan Suriyeli gencin bir grupla kavga ettiğini ifade eden Oktay Durmuş adlı görgü tanığı, yerde yatan yaralının çok kan kaybettiğini ve sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldığını ifade etti.
Son günlerde Suriyelilerin, çeşitli nedenlerle saldırılara hedef olması dikkat çekerken polis olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

İHA

kaynak: https://www.haberturk.com/gundem/haber/970381-taksimde-suriyeli-gence-bicakli-saldiri

16.07.2014