İstanbul Taksim’de Arapça konuştukları ve Suriyeli oldukları iddia edilen iki grup arasında çıkan kavgada sopa, demir ve sandalyeler kullanıldı

İstanbul Taksim’de Arapça konuştukları ve Suriyeli oldukları iddia edilen iki grup arasında çıkan kavgada sopa, demir ve sandalyeler kullanıldı.

Olay  geçtiğimiz günlerde  Sakızağacı taksi durağı ile İstiklal Caddesi kesişiminde meydana geldi. Atıf Yılmaz Caddesi üzerinde bulunan bir eğlence mekanında Arapça konuştukları görülen ve Suriyeli oldukları iddia edilen yabancı uyruklu iki grup arasında tartışma çıktı.

Yaka paça dışarıya atılan müşterilerle çalışanların arasında çıktığı öğrenilen tartışma cadde devam etti.Kısa sürede kavgaya tutuşan taraflar, ellerine geçirdikleri sopa, demir, sandalye gibi cisimleri birbirine fırlatmaya başladı.

Bir anda savaş alanına dönen caddede tekme ve yumruklar havada uçuştu. Mekan çalışanlarının darp edip kovaladığı müşteriler, kısa süre sonra geri dönerek kavgaya devam etti. Çevrede toplananlar meraklı gözlerle kavgayı izlerken o anlar cep telefonu kamerası ile görüntülendi.

Kaynak: http://www.haberiniz.com.tr/yerel-bolgesel/taksimde-suriyeli-kavgasi-462205h.html

14.11.2019