Canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in, “İzmirliler, Suriyelileri bağrına basacak” sözlerine tepkiler çığ gibi büyüyor. Ege Haber’in gündeme taşıdığı Tunç Başkan’ın sözlerine, İzmirlilerin verdiği cevaplar tartışma konusu oldu. Sosyal Medya yorumları ve daha fazlası haberimizin devamında.

Tunç Soyer’in Suriyeliler açıklamasına, İzmirlilerden “referandum” çağrısı!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in canlı yayında “İzmirliler, Suriyelileri bağrına basacak” sözleri üzerine, sosyal medya ve Ege Haber sitemize yapılan yorumlar arasında en göze çarpan ve büyük çoğunluğu CHP seçmenleri tarafından “İzmir’de Suriyeli istemiyoruz” ve “Suriyeliler için referandum yapılsın” yorumları öne çıktı.

İzmirliler, Suriyelileri bağrına basacak” sözleri için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in bu konu hakkında vereceği cevap, merakla bekleniyor. İstediği takdirde, iş yoğunluğu ve danışmanlarının uygun görmesi halinde, Tunç başkanımızla bu konu ve 17 Ocak Cuma günü, Ege Haber Merkezi’nin yayına hazırladığı, “İzmir’in en büyük 10 sorunu” başlığı altında topladığımız, İzmirlilerin yaşadığı “gerçek” sorunları kendisi ile görüşmeye hazır olduğumuzu da buradan iletmiş olalım.

Gündeme gelen İzmirliler Suriyelileri bağrına basacak sözleri, binlerce CHP seçmeni tarafından şaşkınlıkla karşılanırken, AKP’li seçmenlerin bu durumu normal karşıladıkları ve Tunç başkanı destekledikleri gözlemlendi.

Ege Haber’in sosyal medya hesaplarında yapılan yorumların, CHP’li seçmenler tarafından etkileşimle, yaklaşık 200 bin kişiye ulaşarak büyük bir kitleyle paylaşılması sonucunda, “CHP’li seçmenlerin Suriyelileri istemiyoruz. Başkan bu konuda tek başına karar veremez, eğer illaki karar verilecekse de referandum yapsın” yorumları çoğunlukta.Konu hakkında konuşmak isteyen okuyucularımız, Haber Merkezimizi gün boyu telefonla arayarak, “Suriyelileri istemiyoruz, lütfen bu mesajı başkana iletin” dediler. Egehaber.com sitemizde yayınlanan haberimizin yorum bölümüne, denetimli olarak yorumlara onay verdiğimizden, binlerce yorum arasından “hakaret içermeyenleri” editörlerimiz denetleyerek ve onaylayarak yayına almaya devam ediyor. Yorumu yayınlanmayan okuyucularımızın, bizleri anlayışla karşılamalarını rica ediyoruz.

İşte Tunç Soyer’in “İzmirliler Suriyelileri bağrına basacak” sözleri üzerine okuyucularımızdan, sitemize ve sosyal medya hesaplarımıza yapılan bazı yorumlar.

Kaynak: https://www.egehaber.com/izmir/tunc-soyerin-suriyeliler-aciklamasina-izmirlilerden-referandum-h291307.html

12.01.2020