Dünyanın en fazla mülteci barındıran ülkesi olan Türkiye’de Suriyeli nüfusu, resmi kayıtlara göre 3,5 milyonu aşıyor, resmi kayıtlarda olmayan Suriyeli sayısı ise bir bu kadar daha yani yaklaşık 4 milyon …

Nüfuslarının Türklerden daha hızlı arttığı kaçınılmaz bir gerçek. Bugün baktığımızda her 20 kişiden biri Suriyeli. Ancak böyle devam ederse bu sayı ilerleyen tarihlerde daha korkutucu bir rakama ulaşacak ve 2040 yılında her 13 kişiden biri Suriyeli olacak.

Toplam nüfusları ise 7,5 milyon olacak. Bugüne kadar, Suriyelilerin Türk milletine maliyeti ise yaklaşık 35 Milyar dolar. Yani Suriyelilerin Türkiye macerası bize tam 35 Milyar dolara mal oldu. Elbette bunun bir sonu yok, rakam gittikçe artacak.

SURİYELİ ORANI NÜFUSUN YÜZDE 10’NUN ÜZERİNDE

En fazla Suriyeli 564 bin 189 kişiyle İstanbul’da bulunurken, onu 470 binle Şanlıurfa, 442 binle Hatay, 391 binle Gaziantep, 222 binle Adana, 208 binle Mersin, 152 binle Bursa, 130’ar binle İzmir ve Kilis ile 92 binle Mardin izliyor. 7 ildeki Suriyelilerin oranı, bu illerin toplam nüfusunda yüzde 10’u geçti.

en-cok-suriyeli-barindiran-iller-29agustos2018.jpg

Bugün sadece Kilis’te Araplar Türklerden daha fazla. 2040’da, Gaziantep’te, Şanlıurfa’da, Hatay’da da daha fazla olacaklar. Adana’da yarı yarıya, Mersin’de yarı yarıya olacaklar.  Bazı il ve ilçelerimiz çoktan Suriye’li oldu bile… İstanbul gibi metropol bir ilin bazı ilçelerine gittiğinizde kendinizi turist gibi hissediyorsunuz/ hissediyorum.

Mesela Esenler,Bağcılar,Sultanbeyli,Küçükçekmece,Esenyurt,Fatih,Sultangazi.. Adeta küçük Suriye olmuş..

Bu da demografik yapının bozularak Türk nüfusunun azınlığa düşme tehlikesini ortaya çıkarabilir.

Ve acı gerçeklerden biri de şu ki Türk esnaf vergi verirken Suriyeli vergi vermiyor. Her köşe başında bir Suriyeli dükkan. Hal böyle olunca esnafta kan ağlıyor…

Bu şekilde Türkiye’nin birliğini ve milli devleti muhafaza etmek mümkün olmaktan çıkacak…

YENİ BİR GÖÇ DALGASI GELEBİLİR!

Tüm bunların yanı sıra Suriye’de Esad rejimi ve müttefiklerinin İdlib’e yönelik operasyonları devam ediyor ve kentte yaşayan yaklaşık 3.5 milyon sivil var.

Uluslararası toplumlar kentten yeni bir göç dalgasının başlamasından endişe ederken, bu göçün Türkiye’yi nasıl etkileyeceği de merak konusu…

Kaynak: http://www.haberasi.com/turkiye-uzerinde-oynanan-hain-plan-2040-yilinda-turkler-azinlik-durumuna-dusecek/4625/

28.09.2019