DEVA Partisi Lideri Ali Babacan’ın “Suriyelileri gönderemezsiniz” açıklamasına Ayyıldız Hareketi Lideri Ümit Özdağ’dan sosyal medyadan tepki geldi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, bazı partilerin Suriyelileri geri göndereceklerini söylediklerini ancak bunu yapamayacaklarını söyledi. Babacan, “Bunun popülizminin yapılacağını da biz biliyoruz. Şimdi seçimlere doğru giderken bazı partiler çıkacak, ‘Bize oy verin, bunların hepsini göndereceğiz’ diyecekler. Ama ne insani açıdan ne de uluslararası hukuk açısından yapamayacaklar. Biz gerçekçiyiz. Suriyelilerin çözümünü Suriye’de aramak gerekir. Suriye politikasının tamamen yeniden yazılması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Ümit Özdağ'dan, "Suriyelileri geri göndereceğini söyleyen partiler yapamayacaklar." Diyen Ali Babacan'a Ders Gibi Yanıt

Suriyeli sığınmacıların Türkiye’ye göç etmesinin demografik bir göç mühendisliği olduğu konusunda çeşitli çalıştaylar hazırlayan ve kitaplar yazan Prof. Dr. Ümit Özdağ, Suriyelilerin Suriye’ye geri gönderilmesi gerektiğini belirtmiş ve eğer bu gerçekleşmezse Ortadoğu’nun Edirne’de biteceğini ifade etmişti.

Ayyıldız Hareketi Lideri Ümit Özdağ, Babacan’ın açıklamaları üzerine sosyal medyadan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Babacan, bütün Suriyelileri Suriye’ye yollayacağız Sizi ise üniversiteye iktisat tarihi dersi vermeye yollayacağız. Orada YAP-İŞLET-DEVRET modeli ile Türk halkını soyanlara nasıl yüzde 147 kâr ile kullanılmayan havaalanı, geçilmeyen köprü yaptırdığınızı anlatırsınız.”.

Ümit Özdağ'dan, "Suriyelileri geri göndereceğini söyleyen partiler yapamayacaklar." Diyen Ali Babacan'a Ders Gibi Yanıt

Kaynak: https://haberiniz.com.tr/turk-milliyetciligi/umit-ozdagdan-suriyelileri-gonderemezsiniz-diyen-ali-babacana-halki-soyanlara-20072021
20.07.2021