Zeytindalı Harekatı ile 18 Mart 2018’de özgürleştiren Afrin’de halk huzurlu bir şekilde hayatını sürdürüyor. Türkiye’nin Özgür Suriye Ordusu ile birlikte gerçekleştirdiği operasyon ile 2 yıl önce özgürleştiren Afrin kent merkezinde terörün sonlandırılması Suriye ve Kürt halklarının rahatlattı Türkiye’nin operasyonunun ikinci yıldönümünde Afrin sokakları Hatay Asi gazetesi haber ekibi tarafından huzurlu bir şekilde görüntülendi.

“Afrin’de huzurlu bir şekilde yaşıyoruz”

Zeytindalı Harekatı ile Kent merkezine gidilerek terörü bitiren Türkiye Afrin’de Kürt halka ve bölgeye geri dönen Suriyelilere hizmete 24 saat aralıksız sürdürüyor. Harekat’ın yıl döneminde Afrin sokakları huzur içerisinde görüntülendi. Afrin halkı bölgeye gelen Türk gazetecilere ve yerel muhabirler e afrin’de 2 yıldır huzurla yaşadıklarını belirtti.

“Biraz satış ve ticarette sorun yaşıyoruz”

18 Mart 2018’de terör örgütlerinden temizlenen Afrin esnaflarından Alaaddin bin Halel, ” Türkiye geldikten sonra huzurlu bir şekilde yaşıyoruz. Sadece biraz Ticaret ve satış konularında sorun yaşıyoruz. idlib’deki bombardımandan kaçan arkadaşlar Afyon’a geliyor ama burada ev yok” dedi.
Afşin merkezinde alışveriş yapmak için gelen Abid Bin Temrüş “Afrin’de çok iyi ve huzurlu yaşıyoruz. Ben Afrin köylerinde yaşamımı sürdürüyorum” dedi.

Kaynak: https://www.asigazetesi.com/haber/zeytin-dali-harekati-2-yasinda/26706/

21.01.2020